تماس با ما درباره ما
کد خبر: 680

حمیدرضا افتخاری: رادیو نمایش متعلق به تمامی اهالی هنر است

سینماآنلاین: جدول پخش برنامه های شبکه نمایش متناسب با علایق و نیازهای مخاطبان رادیو تغییر خواهد کرد.

شبکه نمایش رادیو متحول می شود

به گزارش سینماآنلاین، حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو نمایش درباره برنامه‌های جدید که از مهر ماه ۹۸ به روی آنتن رادیو نمایش می روند گفت: این برنامه ها قرار است از روز شنبه در قالب های طنز، تخصصی و تفریحی، اطلاع رسانی و انتقادی و مسابقه از رادیو نمایش پخش شوند.

وی درخصوص اضافه شدن برنامه‌های چالشی به جدول پخش رادیو نمایش گفت: مجموعه ای برنامه تخصصی تعریف کرده ایم که دو برنامه آن به تئاتر، دو برنامه به سینما، دو برنامه به موسیقی و یک برنامه به ادبیات نمایشی اختصاص دارد.

در دل این برنامه‌ها یک برنامه با نام «صدا در صحنه تئاتر»، برنامه دیگری با عنوان «نت کوک» در عرصه موسیقی و برنامه «نمای نقره‌ای» در حوزه سینما اضافه شده است که این برنامه‌ها از شنبه تا چهار شنبه به صورت چالشی به موضوعات روز در حیطه تخصصی‌شان می‌پردازند.

همچنین برنامه دیگری با عنوان جادوی سیاه در رابطه با نقد سینمای غرب در رادیو نمایش با محوریت افشاگری در حوزه سینما صهیونیسم تولید شده که  جمعه ها به روی آنتن می‌رود.

مدیر رادیو نمایش ادامه داد: علاوه بر برنامه‌های چالشی برنامه‌های دیگری نیز از رادیو نمایش پخش می‌شوند از جمله «روزگار تئاتر» که به صورت تخصصی و علمی به جامعه شناسی تأتر می پردازد.

«ماهور» هم برنامه ای در حوزه موسیقی عامه پسند است که با رویکرد موسیقی پاپ و معرفی قطعه های جدید با اجرای مازیار عصری از رادیو نمایش پخش می شود.

افتخاری افزود: برنامه «نت کوک» نیز هر هفته  یک مهمان در عرصه موسیقی را دعوت می کند که متناسب با موضوع روز با آن هنرمند گفت و گو خواهد شد و سعید ذهنی اجرای آن را بر عهده دارد. برنامه  زنده «عصر خودمونی» هم برنامه جدید تفریحی عصرگاهی رادیو نمایش است که شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸:۳۰ به روی آنتن می رود.

وی درباره برنامه‌های مسابقه‌ای رادیو نمایش گفت: سه مسابقه برای پخش از رادیو نمایش آماده شده که یک مسابقه به نام باشگاه نمایش از روز شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷ از رادیو نمایش پخش می شود و دو مسابقه حضوری با نام های چهار باغ و به وقت مسابقه برای پنج شنبه و جمعه در نظر گرفته شده که برای مخاطبان رادیو جذاب است.

وی افزود: طراحی کتاب گویا متناسب با حال و هوا و نشاط صبحگاهی از دیگر کارهای جدید در رادیو نمایش است که ساعت ۶:۱۵ از رادیو نمایش پخش می شود و پس از آن برنامه ای ترکیبی نمایشی با نام صبح زیبا که رویکردی نمایشی به ورزش صبحگاهی دارد. ساعت ۷ صبح سایه سار مهربا تغییرات عمده ای که در قالب نمایش است با بهره گیری از کلام مقام معظم رهبری پخش می شود .

 

برنامه زنده گیومه هم قرار است با رویکردی جدید و چالشی در حوزه فرهنگ پخش شود ، از طرفی آوا ـ نما  هم برنامه ای ترکیبی از دیالوگ های ماندگار سینما و ترانه است که ساعت 30/11 از رادیو نمایش به روی آنتن می رود.

مدیر رادیو نمایش همچنین از تولید برنامه نمایشی جدیدی با همکاری معاونت امور استان ها و مراکز استان خبر داد که ساعت 30/12 از رادیو نمایش پخش می شود.

افتخاری ادامه داد: برنامه «یک نمایش یک تجربه» برای روزهای پنج شنبه و جمعه از رادیو نمایش پخش می شود که محوریت موضوعی آن نمایش های رادیویی دانشجویی است.

به گزارش سینماآنلاین مدیر رادیو نمایش افزود: برنامه خبری موج ده هفتاد و پنج هم روزانه ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه رویدادهای فرهنگی را به صورت زنده به روی آنتن می برد  و (آن سوی نمایش) هم برنامه دیگری است که جمعه ها برنامه های پیش رو هفته آینده رادیو نمایش را مرور می کند .

مدیر کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش همچنین درباره حضور پررنگ هنرمندان عرصه های مختلف در برنامه های  جدید رادیو گفت: رادیو نمایش رادیو تخصصی نمایش به معنای عامش در ایران است اما در واقع صرفا به نمایش رادیویی نمی پردازد بلکه رادیویی است که تمامی هنرها را در برمی گیرد  بنابراین هنرمندان جایگاه ویژه ای در آن دارند و در برنامه مختلف به عنوان مهمان، مجری و کارشناس حضور دارند، به عنوان مثال اجرای برنامه «ماهور» را مازیار عصری بر عهده دارد که خواننده نیز هست و یا برنامه ای داریم به اسم «گ مثل گپ» که در بخش سینمایی آن میرطاهر مظلومی چهره شناخته شده سینما با هنرمندان سینمایی به صورت خودمانی گفت و گو می کند؛ بنابراین متناسب با نیاز رادیو نمایش ، هنرمندان عرصه های مختلف هم در این شبکه حضور خواهند داشت .

افتخاری در پایان گفت: رادیو نمایش به نوعی رادیوی مرجع در حوزه هنرهای نمایشی است و هدف این شبکه رادیویی این است تمامی کسانی که چه به صورت حرفه ای و غیر حرفه ای پیگیر مسائل و مباحث نمایشی کشور هستند آن را به عنوان مرجع اطلاعاتی شان قبول و به آن مراجعه کنند.

ارسال نظر