تماس با ما درباره ما
کد خبر: 543

گلایه جمعی از بازنشستگان رسانه ملی به علی عسکری

سینماآنلاین: جمعی از بازنشستگان رسانه ملی در نامه ای سرگشاده به عبدالعلی علی عسگری، رئیس سازمان صداوسیما نسبت به غیرفعال کردن کارتهای بازنشستگی خود اعتراض کردند.

بیاید پارک ملت تا کارتهای شناسایی مان را تحویل شما بدهیم

به گزارش اختصاصی سینماآنلاین، در این نامه ضمن گلایه به برخورد مرکز صیانت سازمان با بازنشستگان رسانه ملی، از رئیس رسانه ملی درخواست شده تا نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد و ضمن دلجویی ازآنها و حفظ حرمت ایشان، زمینه تسهیل در ارایه خدمات به بازنشستگان سازمان را فراهم آورد.

متن نامه جمعی از بازنشستگان رسانه ملی خطاب به عبدالعلی علی عسگری به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر علی عسگری  رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران  

 

سلام علیکم

 همانگونه که مستحضرید مرکز جدیدالتأسیس صیانت سازمان در اقدامی نادر و استثنایی ضمن غیرفعال کردن کارت های بازنشستگی، ورود کارکنان بازنشسته سازمان را مشروط به آفیش نموده است.

به عبارت بهتر، ورود یک بازنشسته سازمان پس از سال ها خدمت صادقانه، به خانه اصلی خود با یک مراجعه کننده عادی که هیچگونه رابطه ای با این سازمان نداشته یکسان تلقی می شود.

 در این زمینه ذکر چند نکته را ضروری می دانیم:  

1- در کتاب های مدیریتی آمده است مهمترین سرمایه یک سازمان نیروی انسانی آن سازمان است؛ اما هیچ کجا ننوشته اند این سرمایه تابع زمان اشتغال است و بازنشستگان را شامل نمی شود.

سیره عملی مقام معظم رهبری نیز نشان می دهد که ایشان این امر مدیریتی را در عمل به اثبات رسانده چراکه معظم له در سال 1395  از بین تمامی گزینه های شاغل در سازمان حضرتعالی را که القاعده در شرایط بازنشستگی قرارداشتید به ریاست رسانه  ملی برگزیدند.  

 2- کسانی که امروز به هردلیل از ورودشان به سازمان جلوگیری می شود در سخت ترین شرایط امنیتی کشور ضامن امنیت ملی در حیطه رسانه ای بوده اند. چه زمانی که گارد شاهنشاهی تهدیدشان می کرد که صدای انقلاب را از آنتن رادیو و تلویزیون پخش نکنند، چه در دوران دفاع مقدس که دشمن بیگانه با هواپیماها و موشک های اهدایی ابر قدرت ها سعی در خاموش کردن آوای اراده ملی ایرانیان کرده بود، همین کارکنان بازنشسته  فعلی سازمان اعم از کارگر و کارمند، تکنسین و مهندس، نویسنده و پژوهشگر، خبرنگار و دبیر، گوینده و بازیگر،تهیه کننده و کارگردان و.... بودند که با همت خویش از امنیت ملی کشور دفاع کرده اند. با این تفاصیل هیچ منطقی نمی پذیرد در دوران صلح و یا در بحبوحه جنگ نرم این نیروی آزمون پس داده لشکری نامحرم تلقی شوند.

3- احترام به بزرگ تر، از آموزه های اخلاقی ایرانی، اسلامی است؛ شایسته است حضرتعالی که از مکتب  اخلاقی آیت الله شاه آبادی برخاسته اید به تصمیم گیرندگان این حرکت نابخردانه این موضوع را یادآوری کنید که صداوسیما یک سازمان فرهنگی و به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه نظام است نه یک پادگان نظامی.

 این اقدام با هردلیلی که صورت پذیرفته باشد یک بدعت در سازمان صداوسیما محسوب می شود و به اعتقاد ما اهانتی به پیشینه خدمتی خدمتگذاران ملت در رسانه ملی است.

 لذا از جنابعالی تقاضا داریم نسبت به این حرکت غیرفرهنگی واکنش نشان دهید و ضمن لغو این تصمیم نسبت به دلجویی از بازنشستگان سازمان پیشقدم شوید.

 لازم به ذکراست اگر به هردلیلی براین تصمیم صحه می گذارید، از جنابعالی دعوت می نماییم در یک محفل دوستانه با این جمع ضمن صرف چای در پارک ملت ، تمامی کارت های شناسایی بازنشستگان را شخصاً از ما تحویل گرفته و ما نیز همچون سایر شهروندان در صورت مراجعه به سازمان با کارت ملی و برگه آفیش تردد خواهیم کرد.

 به دلیل عدم امکان حضور در سازمان و دیدار مستقیم شما این نامه را در فضای مجازی منتشر می نماییم و امیدواریم پاسخ حضرتعالی را هر چه زودتر بشنویم.

 

ارسال نظر