تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1422

جای صدا با سیما در رسانه ملی عوض شد!

سینماآنلاین:رئیس سازمان صداوسیما در حکمی مرتضی میرباقری را از سمت معاونت سیما برکنار و حمید شاه‌آبادی معاون صدا را به جای او منصوب کرد.

معاون صدا جایگزین معاون سیما در تلویزیون شد/ چرا میرباقری از معاونت سیما برکنار شد؟

به گزارش سینماآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، شاه‌آبادی که از مهر ۹۶ تاکنون سکان معاونت صدای سازمان صداوسیما را بر عهده داشته است دانش‌آموخته دکترای فلسفه تطبیقی است و از شهریور ۹۵ هم قائم‌مقامی معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت رسانه ملی و ریاست مرکز طرح و برنامه سازمان را بر عهده داشته است.

معاون جدید رئیس سازمان در امور سیما همچنین از سال ۹۲ تا ۹۵ مشاور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم بوده است و پیش از آن نیز در دولت دهم معاونت هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد.

رئیس رسانه ملی در حکم معاون سیما با تأکید بر سرلوحه قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب به‌مثابه منشور خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تصریح کرده است: با توجه به جایگاه، گستره مخاطب و میزان اثرگذاری سیمای جمهوری اسلامی ایران در ارتقاء و تعمیق اخلاق در جامعه و نیز حفظ و اعتلای فرهنگ، هویت و سبک زندگی ایرانی اسلامی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موسع هنری و حرفه‌ای، سرمایه انسانی متعهد و پرتلاش سازمان و حوزه متبوع، در ارتقای کیفی و هنری تولیدات رسانه‌ای با ابتنا بر مطالعات مخاطب پژوهی و به‌کارگیری الگوی کارآمد مدیریت پیام اهتمام جدی به عمل آورید.

بهبود روندها و فرآیندهای تولید و پخش برنامه‌ها، تخصصی سازی شبکه‌ها متناسب با هویت و مأموریت‌های محوله، افزایش کمی و کیفی ضریب نفوذ برنامه‌های سیما در جامعه با تولید برنامه‌های فاخر نمایشی، مستند و افزایش جذابیت‌های بصری، غنای محتوایی و توان نشاط‌آفرینی در قالب برنامه‌های سرگرمی، تفریحی و طنز؛ توجه ویژه به برنامه‌های تعاملی و ایجاد امید و انگیزه ملی ازجمله مهم‌ترین محورهای مسئولیت معاون جدید سیماست که رئیس سازمان صداوسیما در حکم وی به آن تأکید کرده است.

دکتر علی عسکری همچنین از خدمات و تلاش‌های ارزشمند و صادقانه  دکتر سید مرتضی میرباقری در چهار سال گذشته در معاونت سیمای رسانه ملی قدردانی کرد.

همچنین در حکم دیگری علی بخشی‌زاده که پیش از این به‌عنوان رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صداوسیما فعالیت داشت به معاونت صدای رسانه ملی منصوب شد.

 

علی بخشی‌زاده دانش‌آموخته کارشناسی ارشد علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی است و پیش از این در دو مقطع رئیس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان بوده است و همچنین مدیریت شبکه دو سیما را در کارنامه کاری خود دارد.

بخشی‌زاده از آزادگان دفاع مقدس است که به مدت هشت سال دربند رژیم بعث عراق بوده است و از یاران و نزدیکان سید آزادگان دفاع مقدس حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی (ره) به شمارمی‌رود.

براساس این گزارش، در حالی علی‌عسکری اقدام به جابجایی معاون سیما کرده است که در روزهای اخیر شایعات فراوانی پیرامون عدم تمدید حکم وی برای ریاست سازمان صدا و سیما در پنج سال دوم وجود داشت که با تکذیبیه توئیتری و مجازی مدیر کل روابط عمومی صداوسیما همراه بود و وی عنوان کرد رئیس سازمان صدا و سیما حداقل تا زمان برگزاری انتخابات 1400 بر مستند خود باقی خواهد ماند .

از طرف دیگر  نیز عده‌ای اختلافات بسیار زیاد مرتضی میرباقری با علی فروغی را دلیل تغییر میرباقری و جایگزینی شاه‌آبادی از سمت معاون صدا به معاون سیما دانسته‌اند و باید دید مدیر کل روابط عمومی صداوسیما آیا درباره این شایعه هم در فضای مجازی توضیحی ارائه خواهد داد یا خیر؟!

 

 

ارسال نظر