تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1411

احتمال خداحافظی قریب‌الوقوع علی‌عسکری با صدا و سیما/ پورمحمدی رئیس رسانه ملی می‌شود؟

سینماآنلاین: پس از گمانه‌زنی‌های مدیریتی در سازمان سینمایی که منجر به بازگشت محمدمهدی طباطبایی به صدا وسیما شد به نظر می‌رسد موج تغییرات این بار به جام جم رسیده است و بزودی باید منتظر معرفی رئیس جدید رسانه ملی باشیم.

شایعه تغییرات به ساختمان شیشه‌ای جام جم رسید

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ یک ماه قبل بود که رسانه‌ها از تغییرات قریب‌الوقوع در سازمان سینمایی خبر دادند و نوشتند که حسین انتظامی بزودی به عنوان رایزن فرهنگی ایران در یک کشور اروپایی مشغول خواهد شد. جمعه گذشته نیز انتظامی با حضور در برنامه «نقد سینما» ضمن تائید این اخبار گفت که تا پایان دولت دوازدهم در سمت خود باقی می‌ماند و پس از آن به عنوان رایزن فرهنگی ایران در اتریش مشغول به کار خواهد شد. هرچند که برخلاف تصورات رسانه‌ها و در میانه گمانه‌زنی برای تغییر رئیس سازمان سینمایی، یک طبقه بالاتر از اتاق رئیس، شاهد تغییر معاون نظارت و ارزشیابی بودیم و با عدم موافقت صدا و سیما برای تداوم حضور محمدمهدی طباطبایی‌نژاد او دوباره به جام جم نقل مکان کرد و جای خودش را به سعید رجبی‌فروتن از مدیران باسابقه سینمایی و رئیس حوزه ریاست سازمان سینمایی داد و طباطبایی‌نژاد هم حکم دبیری جشنواره فیلم فجر در آخرین سال دولت دوازدهم را دریافت کرد.

حالا با فروکش کردن تب تغییرات در سازمان سینمایی، شنیده‌ها حکایت از تغییرات قریب‌الوقوع در راس هرم سازمان صداو سیما دارد و برطبق این اخبار احتمال خرووج عبدالعلی علی‌عسکری از ریاست رسانه‌ملی و جایگزینی علی‌اصغر پورمحمدی از مدیران باسابقه و محبوب تلویزیون با او دارد.

پورمحمدی که سال‌ها در مقام ریاست شبکه سه و معاونت سیما فعالیت کرده مقبولیت بسیار بالایی بین طیف‌های مختلف تلویزیون دارد و با آمدنش می‌تواند برخی ناهماهنگی‌ها از جمله مدیریت فعلی شبکه سه را سر و سامان بدهد.

از راهروهای جام جم خبر می‌رسد که در کنار علی‌اصغر پورمحمدی، حسین محمدی نیز گزینه ریاست بر سازمان صداوسیما محسوب می‌شود هرچند به شانس گورمحمدی به دلیل تجربه مدیریتی بالا در جام جم برای ریاست رسانه ملی بیشتر  است.

براساس این گزارش؛ علی‌عسکری در تاریخ 22 اردیبهشت ماه 1395 با حکم مقام معظم رهبری و پس از استعفای محمد سرافراز به عنوان رئیس رسانه ملی منصوب شد و برخی گمانه‌زنی‌ها از عدم تمدید حکم او برای 5 سال دوم خبر می‌دهند.

ارسال نظر