تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1364

با علیار بازی کردن حال من را خوب می‌کند/تا ابد تئاتر را ادامه می‌دهم

سینماآنلاین:بازیگر نقش اصلی سریال «زمین گرم» می‌گوید امیدوارم تاثیر مثبتی که این کاراکتر روی من گذاشته باقی بماند چرا که با «علیار» بازی کردن حال من را خوب می‌کند.

علیار «زمین گرم» از نقش سختش به سینماآنلاین گفت

صادق برقعی بازیگر نقش اصلی سریال «زمین‌گرم» در گفت‌وگو با خبرنگار سینماآنلاین درباره نحوه پیوستن‌اش به این سریال گفت:«کارم را با تئاتر شروع کردم و ۱۷ سابقه اجرا در صحنه تئاتر دارم. در اجرای «لانچر۵» به کارگردانی پویا سعیدی مشغول به کار بودم که به واسطه یکی از دوستانم به دفتر سعید نعمت‌الله رفتم، فیلمنامه را خواندم و به نوعی تست دادم. مرحله اول را با موفقیت پشت‌سر گذراندم و پس از چهار جلسه رفت‌وآمد، به صورت کامل در این نقش برگزیده شده‌ام. بعدها متوجه شدم بین ۲۸۰ نفر گزینه برای نقش «علیار» انتخاب شده‌ام که این موضوع برای من بسیار خوشایند بود. از اعتمادی سعید نعمت‌الله به من کرد تشکر می‌کنم.»

برقعی از تجربه کار با سعید نعمت‌الله بیان‌کرد:«سعید نعمت‌الله در کار سخت‌گیر است اما خارج از کار یک قلب ‌مهربان دارد.خوشحالم که با سعید نعمت‌الله کار کرده‌ام. می‌دانم ایشان یکی از بهترین‌های تلویزیون هستند. قلم‌شان مولفه‌های خاص خودش را دارد.کار در «زمین گرم» تجربه سخت اما شیرین بود.کار کردن کنار سعید نعمت‌الله افتخار بزرگی بود.»

وی همچنین در خصوص بازخورد مردم از سریال «زمین گرم» تصریح کرد:«فعالیت من در فضای‌ مجازی در سطح متوسطی است، اما به همین میزان که در صفحه اینستاگرامم بازخورد داشتم، اغلب بازخوردها مثبت بوده‌است همچنین سعی کرده‌ام فضاهای دیگری را که با من در ارتباط نیستند رصد که خوشبختانه بازخورد خیلی خوبی از مردم داشته‌ام. خوشحالم که تا اینجای کار مردم توانسته‌اند با من ارتباط برقرار کنند.»

بازیگر نقش‌ اصلی سریال «زمین گرم» درباره تاثیری که علیار بر شخصیت واقعی خودش گذاشته‌است افزود:«هر شخصیتی که بازیگر بازی می‌کند تاثیرات منفی یا مثبت در ذهن بازیگران دارد. به عنوان مثال اگر شخصیت یک کاراکتر منفی را بازی کنیم باید زمان زیادی صرف پاک کردن آن از ذهنمان داشته‌باشیم، گرچه تاثیر آن در دراز مدت با ما خواهد بود، اما «علیار» خلاف این چیزها است. امیدوارم تاثیر مثبتی که این کاراکتر روی من گذاشته باقی بماند چرا که با «علیار» بازی کردن حال من را خوب می‌کند.

وی با درباره آثار دفاع مقدس در سینما و تئاتر عنوان کرد:«بعد از انقلاب، سینمای دفاع مقدس باعث رشد سینمای ما شد. شاهکار فیلم‌های دفاع مقدس برای من «آژانس شیشه‌ای» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا بوده‌است. ساخت فیلم‌های دفاع مقدس برای شناخت بیشتر جریان جنگ‌تحمیلی بسیار تاثیرگذار است.

برقعی ادامه داد: در سال ۸۸ نمایش «دهانی پر از کلاغ»با مضمون دفاع مقدس اجرا کردم که جایزه جشنواره مقاومت را از آن خود کرد، همچنین متن‌های نمایشی زیادی را دوست داشتم که بهترین آن «پچ‌ پچه‌های پشت خط نبرد» به نویسندگی علیرضا نادری بود که برایم حس‌وحال عجیبی داشت.»

وی در پایان درباره برنامه کاری‌اش خاطرنشان کرد:«یک چیزی در ذهن‌ خود ساخته‌ام، اما می‌دانم در شرایط واقعی و بازخوردها باید آن‌ را هماهنگ کنم.تا ابد تئاتر را ادامه می‌دهم اما دوست دارم در حوزه سینما هم کار کنم اما باید اسن انتخاب از طرف بزرگان سینما و کارگردانان صورت بگیرد. امیدوارم که بتوانم با بزرگان سینمای ایران کار کنم.»

 

ارسال نظر