تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1358

روح الله حجازی کارگردان سریال «حاج قاسم» شد

سینماآنلاین: بعد از مطرح شدن شایعاتی درباره ساخته شدن فیلم سینمایی سردار سلیمانی توسط ابراهیم حاتمی‌کیا؛ یک سایت خبری نیز مدعی انتخاب روح الله حجازی به عنوان کارگردان سریال «حاج قاسم» شد.

سردار سلیمانی محور جدیدترین سریال فاخر تلویزیون

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ چند روز قبل بود یک برخی صفحات اینستاگرامی خبر از موافقت زینب سلیمانی برای ساخت فیلم سینمایی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط ابراهیم حاتمی‌کیا دادند که بلافاصله با پیگیری این خبر از نزدیکان حاتمی‌کیا خبر دقیق و موثق این موضوع را در سینماآنلاین منتشر کردیم. (اینجا را بخوانید)

اما صبح امروز سایت خبری دانا در خبری مدعی شده است که سرانجام پس از مدت‌ها گمانه زنی روح الله حجازی از سوی مسولان صدا وسیما برای ساخت سریال «حاج قاسم» انتخاب شده است.

در این خبر آمده است:«بعد از انتخاب سید مرتضی فاطمی به عنوان تهیه کننده سریال «حاج قاسم» و گذراندن مراحل تحقیق و پژوهش فیلمنامه، با خبر شدیم که روح الله حجازی برای کارگردانی این سریال انتخاب شده است».

پس از شهادت سردار سلیمانی، در فضای مجازی و رسانه ها گمانه زنی های فراوانی برای ساخت سریال و فیلم سینمایی با موضوع شهید «حاج قاسم سلیمانی» منتشر و در این میان هر بار نام یکی از تهیه کنندگان و یا کارگردانان برای این پروژه، منتشر می شد.

بهمن ماه سال گذشته بود که علی دارابی، معاون امور استان های صدا و سیما خبر از ساخت سریال شهید «سلیمانی» برای تلویزیون داد. دارابی خبر داده بود که در سفری که با رئیس صداوسیما داشتیم ایشان گفتند که سریال فاخری برای شهید سلیمانی در صداوسیما ساخته شود که محور اصلی معاونت سیما خواهد بود و ما هم کمک خواهیم کرد. 

 پس از آن سرویس فرهنگی «دانا» برای نخستین بار اطلاع داد که بالاخره پس از گمانه زنی ها و اسم های فراوانی که برای ساخت سریال شهید «حاج قاسم سلیمانی» دست به دست می شد، در نهایت سید مرتضی فاطمی به عنوان تهیه کننده این سریال انتخاب شده است.

حال با خبر شدیم که «روح الله حجازی» به عنوان کارگردان این سریال انتخاب شده است.

روح الله حجازی با سینمایی «در میان ابرها» ورود حرفه ای خود را به سینما شروع کرد و بعدها با «زندگی خصوصی آقا و خانم میم»، «مرگ ماهی» و «اتاق تاریک» کارنامه متنوعی برای خود رقم زده است.

به گزارش سینماآنلاین؛ حجازی سال گذشته کمدی روشن را با بازی رضا عطاران، سارا بهرامی و سیامک انصاری مقابل دوربین برد و منتظر فراهم شدن شرایط برای اکران فیلم جدیدش است.

«روشن» بر خلاف ساخته های اخیر حجازی یک فیلم پرلوکیشن و سخت است که پیش بینی می شود فیلمبرداری اش تا آخر امسال ادامه داشته باشد.

فیلمنامه «روشن» را روح الله حجازی به نگارش درآورده و تهیه کنندگی اش را مانند دو فیلم قبلی خودش بر عهده داشته است.

ارسال نظر