تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1330

مجری برنامه «جهان آرا» رئیس صدا و سیما را به بی‌کفایتی متهم کرد

سینماآنلاین: دامنه درگیری عوامل برنامه توقیف شده «جهان آرا» با مسولان صدا و سیما هر روز وسیع‌تر می‌شود و در جدیدترین مورد مجری این برنامه رئیس سازمان صدا و سیما را به بی کفایتی محکوم کرده است.

شمشیر وحید یامین پور علیه علی‌عسکری

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ یک ماه پس از جدال لفظی و مجازی بین مدیر روابط عمومی صدا و سیما و مجری برنامه «جهان آرا» با توئیت تند امروز یامین‌پور و متهم کردن عبدالعلی علی‌عسکری به بی‌کفایتی این ماجرا ابعاد گسترده‌تری پیدا کرده است، همانطور که طبق ادعای یامین پور این مجری سابقا مورد اعتماد تلویزیون حالا با شکایت سازمان صدا و سیما باید در دادگاه حضور یافته و پاسخگوی ادعای چندی قبل خود مبنی بر نقش نیروهای داخلی تلویزیون در تخریب و جوسازی علیه برنامه تلویزیونی «جهان آرا» باشد.

photo_۲۰۲۰-۰۹-۱۵_۱۱-۵۹-۲۷

 

اما اصل ماجرای اختلاف بین یامین‌پور که روزگاری نه چندان دور از مجریان مورد وثوق تلویزیون محسوب می‌شد با مدیران صدا و سیما چیست؟.

وحید یامین‌پور، یکی از مجریان برنامه «جهان‌آرا» که چند ماهی است پخش آن ـ ظاهراً به دلیل مخالفت عوامل ساخت این برنامه با پخش ضبطی برنامه ـ متوقف شده، قریب به بیست روز قبل در دو توییت به همراه یک تصویر نوشته بود: «چندی پیش کانال «صرفا جهت اطلاع» آن‌چنان‌که در تصویر می‌بینید، ضمن حذف خبر توهین‌آمیز و کذبش علیه [برنامه] #جهان_آرا و #ثریا و عذرخواهی، با شکایت ما شماره کارت پرداخت‌کننده‌ پول را در اختیارمان قرار داد. کارت متعلق به خانم آرزو.ش یکی از کارکنان آقای رنجبران، مسئول روابط‌عمومی صداوسیما بود. تمام اطلاعات در اختیار حراست سازمان قرار داده شده، ولی هنوز معلوم نیست رنجبران با کدام مجوز برای انتشار اخبار کذب به کانال‌ها و پیج‌های زرد اینستاگرام پول پرداخت کرده. نه از ما عذرخواهی و نه مسئول خاطی صداوسیما برکنار شده!»

بلافاصله محمدحسین رنجبران، مسئول روابط‌عمومی صداسیما و مجری برنامه دستخط واکنش نشان داد و توییت یامین‌پور را به ناکامی‌اش در ورود به مجلس ربط داد و نوشت: «جناب یامین‌پور، بعد از گذشت ماه‌ها از جریان‌سازی‌هایی که پیش‌زمینه تلاش ناکام برای فتح مجلس بود، چه اهداف جدیدی شما را ترغیب به تحرکات تازه با توسل به دستاویزهای رنگ‌ و رو رفته هفت ماه پیش کرده است؟ همه فعالان عرصه خبر می‌دانند وقتی ‌پایگاه‌های رسانه‌ای رقیب، خبر در لَه شما درج می‌کنند ـ آن‌هم در آستانه یک رخدادِ انتخاباتیِ مهم ـ قطعا پای دلسوزی و ترحم در میان نیست! (هنوز از آن ایام که جناب‌عالی و دوستانتان #تیتر ‌یک سایت‌هایی چون «انتخاب» و... شدید، خیلی دور نشده‌ایم) واقعیتی چنین روشن، چه نیاز به خبرسازی روابط‌ عمومی #صداوسیما داشته است؟

بسیار روشن است که هدف شما از طرح این اتهامِ مضحک علیه روابط‌عمومی صداوسیما، عوض‌ کردن جایگاه شاکی و متهم از یک سو و خروج از انزوای خبری از سوی دیگر است. بارِ دیگر جهت تنویر افکار عمومی، در پاسخ به تکرار اتهام‌زنی و جریان‌سازی شما و دوستانتان تأکید می‌کنم: هیچ فشاری برای تعطیلی برنامه‌های #جهان‌آرا و #ثریا وجود نداشته و توقف تولید آن به خواست و اراده دوستانتان بوده است که با برخوردی غیرحرفه‌ای، ابلاغ سازمانی را برای تغییر شیوه پخش از زنده به تولیدی برنتافتند.

روابط‌ عمومی #صداوسیما هیچ نقش و منفعتی در این مسیر نداشته و تنها بر اساس وظیفه ذاتی خود به برخی ابهامات ایجاد شده در این زمینه پاسخ گفته است و شخصا معتقدم استمرار چنین برنامه‌هایی، البته در چارچوب ضوابط رسانه ملی ضرورت دارد. اداره کل روابط‌عمومی کارمندی به نام (آرزو.ش) نداشته و ندارد و هزینه‌ای برای خبرسازی علیه یا لَه هیچ فرد یا افرادی پرداخت نکرده و نخواهد کرد. با توجه به اینکه نتیجه سعه‌ صدر در برابر رفتار و ادعاهای خلاف واقع شما، موجب این تلقی اشتباه شده که مکررا می‌توانید برای رسیدن به اهدافتان از این دستاویز استفاده کنید، حتما #شکایت ‌رسمی در این خصوص، در مراجع ذی‌صلاح طرح و پیگیری می‌شود».

حالا با توئیت امروز یامین‌پور به نظر می‌رسد صدا و سیما در قبال انتقادات دیگر مسیر صبر و تحمل را پیشه ندارد و همانطور که این مجری اشاره کرده است تهدید رنجبران مبنی بر شکایت سازمان صدا و سیما از یامین‌پور عملی شد تا این بار دادگاه مشخص کند در این دعوای عجیب حق با کدامیک است.

 

ارسال نظر