تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1193

تلویزیون اگر دنبال کارگردان خوب است، پول خوب بدهد!

سینماآنلاین: بازیگر سریال خاطره‌انگیز «شب دهم» معتقد است:یکی از دلایل افت کیفیت سریال‌های مناسبتی در سال‌های اخیر مسائل اقتصادی است امروز اگر بخواهند عوامل حرفه‌ای و کارگردانان خوب را به کار دعوت کنند باید پول خوب هم بدهد.

دلایل افت کیفیت سریال‌ها از زبان بازیگر «شب دهم»- در گفت‌وگو با سینماآنلاین

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ روزگار نه چندان دوری، ماه محرم و صفر مترادف بود با سریال‌های پرکشش و جذابی که مردم را پای تلویزیون می‌کشاند. اما در سال‌های اخیر تلویزیون با دستان خالی وارد ماه محرم می‌شود و تنها تدارک آن استفاده چندین باره از سریال‌های گذشته است که حتی این موضوع دست‌مایه شوخی و تمسخر کاربران فضای مجازی هم شده است. چند سالی است که دیگر سریالی خیابان خلوت نمی‌کند. به بهانه بازپخش سریال خاطره‌انگیز «شب دهم» که از همان خیابان خلوت کن‌های زمان خودش بود، با پرویز فلاحی‌پور به گفت‌وگو نشستیم و از دلایل افت کفیت سریال‌های مناسبتی پرسیدیم.

پرویز فلاحی‌پور با اشاره به افت کیفیت در سریال‌هایی که این روزها تولید می‌شوند، گفت: به نظر من امروز در مقایسه با گذشته سطح کیفی سریال‌ها افت کرده است. در گذشته سریال‌هایی نظیر «شب‌ دهم» را داشتیم که از لحاظ کیفی خوب و قوی‌تر بودند.‌ شاید آن‌روزها مسائل اقتصادی مثل امروز تاثیرگذار نبود. فرقی نمی‌کند سریال مناسبتی باشد یا نه اگر سریالی خوب باشد، مردم دوست دارند و می‌بینند. «شب دهم» سریال مناسبتی زمان خود بود اما هنوز بعد از ۱۷ سال که پخش می‌شود با وجود چندین بار بازپخش، مردم استقبال می‌کنند. از مردم فهیممان متشکرم که کارهای خوب را می‌شناسند.

بازیگر «معصومیت از دست رفته» در پاسخ به این سوال که دلیل افت کیفیت سریال‌های مناسبتی در سال‌های اخیر چیست، توضیح داد: فکر می‌کنم مسائل اقتصادی دخیل هستند. امروز اگر بخواهند بازیگر، فیلم‌بردار، صدابردار و کارگردان خوبی را به کار دعوت کنند باید پول خوب هم بدهند. سریال‌های الان با بودجه کمی ساخته می‌شوند. البته شاید کاری که صدا و سیما امروزه می‌کند و از بازیگران جوان و کارگردانان تازه‌کار در کنار افراد باتجربه استفاده می‌کند، اتفاق خوبی باشد.

فلاحی‌پور ادامه داد: اگر سریال‌های زمان قدیم مثلا همان «شب دهم» را نگاه کنیم، بسیاری از بازیگران افرادی بودند که قبلا کار کرده بودند البته ممکن است معروف نبوده یا کمتر شناخته شده باشند. اما بلاخره جایگاهی برای خود داشتند. فردین خلعتبری آن‌ روزها کمتر شناخته شده بود اما آهنگ‌ساز خوب، کارکرده و باسوادی بود.‌ یا آقای شهبازی در همان دوران هم جزو فیلم‌برداران خیلی خوب محسوب می‌شد.

بازیگر «معصومیت از دست رفت»  در خاتمه گفت‌وگوی خود با سینما‌آنلاین در خصوص کارهای جدید خود گفت: صحبتی برای بازی در یکی از سریال‌های مناسبتی که احتمالا برای ماه‌های محرم و صفر است، کرده‌ام که در استان اصفهان در حال ساخت است. فیلمنامه و متن خوبی دارد. کارگردان کار آقای عنایتی است که از دوستان اصفهانی هستند. در سریال صحبتی هم در مورد کرونا می‌شود. من نقش «حاج فتاح» را بازی می‌کنم که معتمد محل است و حوادثی برای او پیش می‌آید.

 

ارسال نظر