تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1020

معرفی هشت بازیگر جدید در «خانه امن»

سینماآنلاین: احمد معظمی از دشواری‌های ساخت سریال «خانه امن» در شرایط کرونایی گفت.

احمدمعظمی: با سختی کار در شرایط کرونایی کنار می‌آئیم

به گزارش سینماآنلاین، احمد معظمی، دانش‌آموخته سینما در مقطع کاردانی از هنرستان صدا و سیما و کارشناس ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد اسلامی است. او فعالیت‌ هنری خود را از اواسط دهه هفتاد آغاز کرد و علاوه بر کارگردانی سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی مختلف تجربه دستیاری کارگردان در چندین فیلم سینمایی را نیز در کارنامه دارد. معظمی سال ۱۳۹۵ با ساخت فیلم سینمایی «حریم شخصی» کارگردانی در مدیوم سینما را برای نخستین‌بار تجربه کرد. سریال «خانه امن» که از تولیدات مرکز سیما فیلم است به تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری از تابستان ۹۸ در شهر تهران کلید خورد و احمد معظمی نیز کارگردانی آن را بر عهده دارد. مجموعه «خانه امن» از تولیدات گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم به شمار می‌آید و به تهدیدات داعش و چگونگی طراحی کشور‌های غربی و کمک‌های مالی منطقه‌ای به این گروه تروریستی می‌پردازد.

احمد معظمی کارگردان در گفتگو با خبرنگار سینما آنلاین از آخرین وضعیت ساخت سریال جدیدش گفت؛


https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/4/24/12229424_589.jpg

* «خانه امن» در چه مرحله‌ای است؟

تقریبا هفتاد تا هشتاد درصد فیلمبرداری «خانه امن» پیش رفته و تدوین و امور جلوه‌های ویژه بصری آن به صورت همزمان انجام می‌شود.

* از حال و هوای این سریال بگویید و این که چقدر در ادامه کارهای قبلی شماست؟
این یک سریال با مضمون جاسوسی امنیتی است که به موضوعات خانوادگی هم می‌پردازد. مانند سریال‌های قبلی من (مثل و ترور خاموش، سارق روح)، نگارش فیلمنامه بر عهده محسن تراب‌نژاد بوده و طراح فیلمنامه مرتضی اصفهانی است.

* «خانه امن» هم یک سریال پربازیگر است. بازیگران را بر چه اساسی انتخاب کرده‌اید؟

بله، این کار هم مانند کارهای قبلی من پربازیگر است که این بازیگران، هم بازیگران چهره در آن حضور دارند و هم بازیگران غیرچهره تئاتری. حدود هفت، هشت چهره‌ جدید در  سریال «خانه امن» هستند که به سینما و تلویزیون معرفی می‌شوند. ما در این سریال حدود صد بازیگر داریم که همگی طبق نظر تهیه‌کننده، نویسنده و من به عنوان کارگردان برای بازی در «خانه امن» انتخاب شده‌اند.

از شرایط سخت تولید در این روزها بگویید؟

در این شرایط حتی پیدا کردن لوکیشن هم سخت است زیرا خیلی از لوکیشن‌ها را در اختیار ما قرار نمی‌دهند و با توجه به فراگیری شیوع کرونا، ما نیز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و حضور گروه پزشکی سرصحنه و انجام تست هر پانزده روز یک‌بار تمام تلاشمان را می‌کنیم که محیط امن را برای همکاران خود فراهم کنیم. این شرایط هزینه‌بردار است اما برای حفظ آرامش همکاران و کیفیت کاری خودمان پروتکل‌های بهداشتی را با دقت رعایت می‌کنیم و با سختی‌هایش کنار می‌آییم.

فکر می‌کنید مخاطب با این سریال ارتباط برقرار می‌کند؟

به نظرم «خانه امن» بیننده خود را پیدا می‌کند و جزو پربیننده‌ها خواهد بود زیرا مخاطب تلویزیون، ژانر آن را دوست دارد. فیلمنامه «خانه امن» با تحقیقات و مطالعات و پژوهش‌های بسیار زیاد و در مدت حدود دو سال نوشته شد و این برای من اهمیت دارد. در واقع من همیشه به سمت فیلمنامه‌هایی می‌روم که برای نگارش آن وقت مناسبی گذاشته شده باشد.  با توجه به قصه جذاب این‌ سریال، امیدوارم مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

به فکر ساخت فیلم سینمایی تازه‌ای نیستید؟

در حال حاضر سینما شرایط مناسبی ندارد. ما برنامه‌هایی داشتیم که بتوانیم بعد از «خانه امن»  یک کار سینمایی را با ابوالفضل صفری به عنوان تهیه کننده شروع کنیم که شرایط پیش نیامد، اما چیزی که برایم مشخص است، بعد از «خانه امن» و احتمالا پس از گذراندن یک تایم سه ماهه، ساخت یک سریال دیگر را شروع خواهم کرد.

در خصوص بازگشایی سینماها در این مقطع زمانی نظرتان چیست؟

بازگشایی سینماها بد نبود اما خب مردم می‌ترسند وارد سالن‌های سینما شوند. از طرفی فیلمسازان هم هزینه کرده‌اند و فیلم ساخته‌اند اما به هرحال هیچ چیز بالاتر از سلامتی مردم نیست... در حال حاضر من هم مثل هم مردم امیدوارم که شرایط طوری رقم بخورد تا بتوانیم به زودی به واکسن این بیماری دست پیدا کنیم...

سعیده احمدی

ارسال نظر