تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1003

تسلسل؛ این بار با حضور جوان‌ها!؟

سینماآنلاین: آیا امروز در تقسیم پست‌ها و میزها حال افراد و عملکردشان در آخرین فعالیت مدیریتی‌شان (ونه صرفا عقبه آنها) مورد بررسی دقیق قرار گرفته است؟

اعتماد به مدیران نوجو در تلویزیون؛ از حرف تا عمل

به گزارش سینماآنلاین، با وجود همه امتیازاتی که سپردن امور به نیروهای جوان و نوجو و نوگرا در حوزه فرهنگ و در تلویزیون (فارغ از گرایشات سیاسی و جناحی) با خود به همراه می‌آورد، دو اصل باید مورد توجه مدیران و تصمیم‌گیران قرار گیرد: یک؛ شایسته سالاری و دو؛ عدالت به معنای واقعی کلمه. و اصولا آنچه سبب شده است تا چینش نیروهای آینده فرهنگ به سمت استفاده از نیروهای جوان و خلاق حرکت کند، توجه و تأسی از همین دو مبحث اساسی است.
شاید افراد دارای وجوهات مدیریتی باشند اما شایسته حضور در یک سمت نباشند و عادلانه نباشد که از آنها به عنوان یک مدیر فرهنگی یا مدیر تلویزیونی استفاده کنیم و شاید افرادی باشند که چون در «چرخه مدیریتی» یا «دارو دسته مدیریتی» تعریف نشده‌اند، با وجود شایستگی‌های تخصصی و اخلاقی، از رسیدن به موقعیتی که شایسته آن هستند، دور بمانند.

امروز اخبار انتصابات و جابه‌جایی‌های جدید در رسانه ملی منتشر شد.  مدیر جوانی که قبلا در مرکز مستند حوزه هنری بود و بعد قائم مقام شبکه سه شد، حالا قرار است بر مسند ریاست شبکه مستند بنشیند و دیگری از شبکه مستند به شبکه افق برود و...

در گذشته نقد بر این بود که چرا چهره‌های مدیریتی در سینما و تلویزیون و عرصه فرهنگ تکراری شده‌اند و مدیریت بین چند نفر می‌چرخد و جابه‌جا می‌شود و اتفاقا همین جوانان مدیر امروز هم، دیروز خود منتقد چنین اتفاقاتی بودند. اما آیا امروز در تقسیم پست‌ها و میزها حال افراد و عملکردشان در آخرین فعالیت مدیریتی‌شان (ونه صرفا عقبه آنها) مورد بررسی دقیق قرار گرفته است؟

امید می‌رود چنین جابه‌جایی‌هایی صرفا به واسطه رفاقت‌ها، سهم‌دهی‌ها و سهم‌خواهی‌ها و رابطه‌ها صورت نگرفته باشد و کارنامه و عملکرد افراد و کارآمدی آنها در حوزه علمی و تخصصی رسانه و بعد گرایشات تخصصی آنها در شبکه، در رقم خوردن هر انتصاب و جابه‌جایی در این حوزه اثر پررنگی داشته باشد، که اگر چنین نباشد، حضور همان مدیران تکراری پا به سن گذاشته و قدیمی (اما متخصص و کارآمد) بر مسندهای مدیریتی سازمان عریض و طویل صداوسیما، ارجحیت بیشتری دارد!

ارسال نظر