تماس با ما درباره ما
کد خبر: 993

عباس غزالی: «شاهرگ» را با وسواس پذیرفتم

سینماآنلاین: «عباس غزالی» می‌گوید: من در انتخاب‌هایم و پدیرش نقش‌ها خیلی وسواس دارم. سعی می‌کنم پیشنهادی را بپذیرم که بدانم نتیجه کار در‌شأن مخاطب است.

چرا فوتبال بدون تماشاگر باشد اما سینما با حضور تماشاگر؟!

به گزارش سینماآنلاین، «عباس غزالی» بیشتر به خاطر حضورش در سریال وضعیت سفید و بازی در نقش بهروز به شهرت رسید. درباره علاقه‌مندی‌هایش می‌گوید: «در دوران کودکی هرکسی خوشایندهایی دارد، من هم چنین بودم و البته خوشایندهای من فوتبال و هنر بود. من در یک دوراهی قرار گرفته بودم و باید یک شاخه‌ای را انتخاب می‌کردم و به صورت حرفه‌ای آن را تعقیب می‌کردم. در خوشایندهای من وزنه بازیگری سنگین‌تر بود و احساس علاقه بیشتری نسبت به هنر داشتم. البته اگر از اصول احساسی و بیان که از لازمه‌های بازیگری است بگذریم بدن آماده هم بخشی از این هنر است.» کاندیدای نقش مکمل مرد در جشنواره فیلم فجر ۳۳ در فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» می‌گوید: «البته یک شاخه هم است که علاقه دارم و نمی‌دانم هنر محسوب می‌شود یا نه، ولی اگر هنرمند و فوتبالیست نمی‌شدم قطعاً به سمت این رشته می‌رفتم. من عاشق چوب هستم. از چوب حس می‌گیرم. میزی می‌سازم، طاقچه‌ای درست می‌کنم و...»
در این روزهای کرونایی با او گفت وگویی کوتاه داشتیم تا از آخرین فعالیت‌هایش بگوید.


* در این سال‌ها یک بازیگر گزیده‌کار بوده‌اید. حضور تازه در «شاهرگ» چگونه اتفاق افتاد؟
من در انتخاب‌هایم و پدیرش نقش‌ها خیلی وسواس دارم. سعی می‌کنم پیشنهادی را بپذیرم که بدانم نتیجه کار در‌شأن مخاطب است و این برایم اهمیت دارد چرا که بازیگری از ابتدا برای من مقدس بود. وقتی متوجه شدم کریم لک‌زاده نگارش سریال را برعهده دارد خیالم برای حضور در این کار راحت شد زیرا ما قبلاً هم باهم همکاری کرده بودیم. در کنار تک‌تک کاراکترها کارکتر فرخ یک نقش پیچیده و دلچسب برایم بود. سعی کردم این پیچیدگی را در نقشم نشان بدهم و امیدوارم مردم، فرخ را دوست داشته باشند.

*یک فیلم کوتاه به نام «خواب عمیق» ساختید. این مسیر را ادامه می‌دهید؟

این فیلم را خودم نگارش و کارگردانی کردم و دوست داشتم خودم را در مقام کارگردان محک بزنم که خداراشکر دیدم ذوق و توان این کار را دارم. این روزها در کنار بازیگری، کارگردانی هم ذهنم را مشغول کرده و مطمئن‌ام کارگردانی را به شکل جدی ادامه خواهم داد.«خواب عمیق» در دو جشنواره شرکت کرد، به خوبی دیده شد و از آن استقبال شد. البته فیلم را برای چند جشنواره دیگر نیز فرستاده‌ام که با توجه به شرایط کرونا، زمان برپایی جشنواره‌ها نامشخص شده است...

* دوران کرونا از همه جهات به یک بحران بدل شده است. درباره‌ بازگشایی سینماها در این دوران و این بحران چه نظری دارید؟  

من از ابتدا مخالف این موضوع بودم. سینما، تئاتر، سالن‌های کنسرت شبیه به هم هستند و در همه آن‌ها تجمع هست. رقابت‌های فوتبال با آن حجم طرفدار بدون تماشاگر برگزار می‌شود اما مردم باید به سالن‌های سینما بروند! باز شدن سینماها تصمیم درستی نبوده است. ما باید تابع قوانین این ویروس در سطح جهان باشیم و باید در این مقطع زمانی بهترین تصمیم را برای نجات جان مردم بگیریم.

* آیا کار جدیدی به شما پیشنهاد شده است؟

در حال مطالعه چند کار هستم، اما در این شرایط انجام خیلی از کارها ممکن نیست.


سعیده احمدی

ارسال نظر