تماس با ما درباره ما
کد خبر: 992

سینما زیر بلیت کرونا!

سینماآنلاین: در شرایطی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا سینماها و مراکز تفریحی با یک هفته تعطیلی روبه‌رو شدند اما این تصمیم از سوی سازمان سینمایی وتو شد.

چرا یک هفته تعطیلی سالن‌های سینما ابلاغ نشد؟

به گزارش سینماآنلاین، در شرایطی که فشار ناشی از زندگی در کنار ویروس کرونا در کنار سایر فشارهای اقتصادی و اجتماعی سبب شده تا کمتر کسی به فکر تفریح باشد و سالن‌های سینما در این روزها با حداقل مخاطب به کار خود ادامه می‌دهند، تعطیلی سینما یک انتظار معقول در افکار عمومی بود که باید با توجه به روند همچنان افزایشی مرگ و ابتلا به کووید-19 هر چه زودتر اتفاق می‌افتاد. 

شب گذشته سرانجام این اتفاق افتاد و از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت‌های مختلف اجتماعی از جمله سالن‌های سینما و مراکز تفریحی اعلام شد.
صبح امروز اما مدیر کل روابط عمومی سازمان سینمایی اعلام کرد: هرگونه تصمیم گیری در خصوص تعطیلی سینماها در سراسر کشور از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به استانداری ها تفویض اختیار شده است و تصمیمات از این طریق اعلام می‌شود. بر این اساس اعلام شد که بلیت‌فروشی در درگاه‌های اینترنتی ادامه دارد و سینماها با رعایت پروتکل های بهداشتی فعال هستند.  
بعد از اعلام این خبر استاندار تهران نیز روی خط شبکه خبر آمد و اظهار داشت اطلاعیه‌های مربوط به تعطیلی‌های مرتبط با کرونا باید از سوی ستاد استاد تهران ابلاع شود و اطلاعیه‌های دیگر مرجع قانونی ندارد!!
در شرایطی که جدول و نمودار ابتلا و مرگ روند افزایشی دارد، اعداد مندرج در سایت سمفا،  کاهش میل مردم به سینما رفتن را نشان می‌دهد و این پرسش به میان می‌آید که آیا وتوی تعطیلی سینما بر اساس یک فکر کارشناسانه صورت گرفته؟ آیا سود صاحب فیلم و سالن‌دار از جان تماشاگر سینما (در شرایط فعلی و نه در روز بازگشایی سینماها) مهم‌تر است؟ آیا اصولا چنین میزانسنی، می‌تواند به روشن ماندن چراغ سالن‌‌های سینما و رونق تعبیر شود؟

 

ارسال نظر