تماس با ما درباره ما
کد خبر: 986

نگرانی شایسته برای شکست فیلم فرح‌بخش؟

سینماآنلاین: واکنش دبیر شورای صنفی نمایش به توقف اکران فیلم «شنای پروانه» این شائبه را ایجاد می‌کند که این شورا، نگران شکست فیلم «زن‌ها فرشته‌اند2» شده است!؟

چرا شورای صنفی از تعطیلی سینماها استقبال نکرد؟!

به گزارش سینماآنلاین، شب گذشته «رسول صدرعاملی» اعلام کرد اکران عمومی فیلم «شنای پروانه» از 25 تیر متوقف می‌شود. او دلیل این تصمیم را افزایش آمار مبتلایان و کشته‌شدگان بر اثر بیماری کرونا اعلام کرد. 
اواخر ماه گذشته بود که دولت اعلام کرد سینماها و مراکز فرهنگی می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شوند و بر همین اساس اکران «شنای پروانه» آغاز و ظرف مدت کوتاهی، به فیلمی پرمخاطب در بازگشایی سالن‌ها بدل شد. اما در ادامه با افزایش ناگهانی و عجیب تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان و حتی رکوردزنی در این زمینه، ورق برگشت و باردیگر فضای ملتهب جامعه تشدید شد. 
اقدام روز گذشته «صدرعاملی» از این حیث درست است که اصولا در این روزها، به واسطه ترس از ابتلا، کسی میلی به سینما رفتن ندارد که بخواهد «شنای پروانه» را ببیند.
واکنش امروز «مرتضی شایسته» دبیر شورای صنفی نمایش، از جنس واکنش تهیه‌کنندگان و پخش‌کنندگان در زمان افت فروش فیلم‌های ایرانی روی پرده است وگرنه از فرد باتجربه‌ای چون او انتظار نمی‌رود تفاوت بین «افت فروش در زمان اوج‌گیری کرونا»، با «افت فروش به دلیل کیفیت فیلم و بازخورد منفی نزد مخاطب» را نداند و این حق را از صاحب یک فیلم بگیرد که درباره سرنوشت نمایش فیلم خود و مخاطبانش تصمیم‌گیری کند. 
به نظر می‌رسد مرتضی شایسته، بیشتر از این که به فکر رفتار فراصنفی در توقف اکران «شنای پروانه» باشد (که البته روایت صدرعاملی نشان می‌دهد که او در حضور دبیر شورای صنفی نمایش و رئیس اداره نظارت و ارزشیابی این تصمیم را گرفته) نگران است تا «شنای پروانه» روی پرده نباشد و نبود این فیلم (که دایره گسترده‌تری از مخاطبان را جذب می‌کند)، به شکست فیلم در آستانه اکران «زن‌ها فرشته‌اند2» بیانجامد!

ارسال نظر