تماس با ما درباره ما
کد خبر: 98

سینماآنلاین: چهاردهمین جلسه شورای صنفی نمایش تشکیل شد.

گزارش | در جلسه چهاردهم شورای صنفی نمایش چه گذشت؟

به گزارش سینماآنلاین، جلسه شورای صنفی نمایش با حضور محمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون سازمان سینمائی و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما تشکیل شد.

 

در این بخش پیرامون راه‌اندازی سایت فروش بلیت تحت نظارت خانه سینما و خارج شدن انحصار فروش بلیت، چگونگی نحوه محاسبه درصد سهم فروش بلیت در سینماتیکت، بهای بلیت در سینماهای کشور و هزینههای جاری سینما، ضرورت مکانیزه شدن چرخه اکران از پروانه نمایش تا اکران‌ (شورای صنفی) به منظور ایجاد انضباط در اکران با حذف قراردادهای کاغذی، یکسان‌سازی قراردادها، صدور حواله الکترونیک و ... تا پرداخت حق و حقوق صاحبان آثار مباحثی مطرح شد.

 

بر اساس مصوبات این جلسه، فیلم سینمایی ایده‌اصلی از روز چهارشنبه ۱۶ مرداد در سرگروه استقلال اکران ‌می‌شود. اکران فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد در سینماهای زیرگروه ادامه خواهد داشت. فیلم سینمایی قسم از روز چهارشنبه ۱۶ مرداد در سرگروه زندگی اکران می‌شود.طبق مصوبه شورای اکران درخصوص آغاز اکران خارج از سرگروه فیلم‌هایی که با ماه محرم تلاقی دارند، با درخواست مدیر پخش هدایت فیلم در خصوص اکران آزاد فیلم سینمایی جانان یک هفته زودتر از سرگروه موافقت شد و با توجه به فروش  بالاتر از کف فیلم سینمایی ایکس‌لارج در سرگروه ایران، اکران آزاد فیلم سینمایی جانان از روز چهارشنبه ۱۶ مرداد آغاز می‌شود.

 

 قرارداد فیلم سینمایی آشفتگی در سرگروه زندگی پس از فیلم سینمایی قسم به صورت ۳ هفته و پس از آن کف فروش شورای صنفی ثبت شد. قرارداد فیلم سینمایی کروکودیل در سرگروه آزادی پس از فیلم سینمایی قصرشیرین به صورت ۲هفته و پس از آن کف فروش شورای صنفی حداکثر تا ۳مهر ماه ثبت شد.

 

پیرو نامه ۷ مرداد پردیس سینمایی آزادی پیرامون اکران فیلم‌های سینمایی روز واقعه و پرواز در شب در ایام محرم، مصوب شد در صورت اخذ موافقت مکتوب صاحبان اثر، از روز اول محرم به مدت دو هفته به صورت تک سانس اکران شود.

 

در این جلسه، مسافرچی مدیرعامل موسسه راه عرفان، پخش‌کننده فیلم سینمایی تپلی و من به همراه سرمایه‌گذار فیلم با حضور در جلسه، مباحثی را پیرامون نمایش فیلم در سینماها ارائه کردند. رونوشت نامه معاون نظارت و ارزشیابی پیرامون حذف درجه بندی، درجه ۲ در سینماهای سراسر کشور، قرائت شد.

 

 نامه ۶ مرداد مدیر کل محترم سینمای حرفه‌ای در خصوص رفع مشکل آتش نشانی و‌ صدور حواله به سینما برج میلاد مطرح و رونوشت نامه مدیرکل سینمای حرفه‌ای در خصوص عدم رعایت بهای بلیت در سینمای هنر شهر آفتاب به اداره کل ارشاد استان فارس قرائت شد.

 

ارسال نظر