تماس با ما درباره ما
کد خبر: 966

اعلام مصوبات چهارمین جلسه بررسی آسیب های کرونا در سینما

چهارمین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما برگزار شد.

سازمان‌امور سینمایی

روابط عمومی سازمان سینمایی، در این جلسه مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گزارشی از روند اعطاء وام 10 میلیونی به ازاء هر پرده به سینماها ارائه کرد و از ارائه درخواست 50 سینما شامل 105 پرده برای دریافت این وام قرض الحسنه خبر داد و قرار شد درخواست ها صرفا تا ضرب الاجل تعیین شده تا پایان فروردین ماه پذیرفته شود.
همچنین مصوب شد با توجه به مجوز ریاست هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی مبنی بر تخصیص نیمی از مطالبات وصول شده بنیاد در فروردین و اردیبهشت ماه به کارگروه کرونا، پیگیری های لازم معمول تا بین سینماگران و فعالیت های آسیب دیده توزیع شود.
از دیگر مصوبات این جلسه می توان به راه اندازی سامانه ای در راستای مصوبه دولت به منظور ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی که دچار آسیب شده اند اشاره کرد. این سامانه از روز دوشنبه فعال می شود و کلیه فعالان حوزه سینما که متقاضی حمایت هستند می توانند درخواست خود را از طریق سامانه ارسال کنند. تعیین اولویت ها و میزان حمایت با توجه به اطلاعات دریافتی به تصویب کارگروه خواهد رسید.
همچنین قرار شد ضمن ادامه توقف صدور پروانه ساخت فیلم ، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی جلسه ای با حضور تهیه کنندگان پروژه هایی که صرفا چند جلسه از فیلمبرداری آنها باقی مانده و نماینده تشکل های تهیه کنندگان به منظور بررسی وضعیت آنها جهت پیشنهاد به ستاد ملی کرونا برگزار کند.
در جلسه بعدی این ستاد که روز چهارشنبه برگزار می شود میزان و نحوه کمک خانه سینما به اعضاء بررسی و تصمیم گیری خواهد شد و سناریوهای محتمل در بازگشایی سینماها در صورت اعلام وضعیت سفید نیز بررسی می شود.

 

ارسال نظر