تماس با ما درباره ما
کد خبر: 934

حمایت انجمن سینمای جوانان از آثار مربوط به کرونا

انجمن سینمای جوانان ایران از آثار خلاق و مؤثری که در راستای پیشگیری، آگاهی‌بخشی و امیدآفرینی در مبارزه با کرونا، ساخته شده باشند، حمایت خواهد کر‌د.

انجمن سینمای جوانان

به نقل از انجمن سینمای جوانان ایران، در شرایط کنونی نیز که فیلمسازان فیلم کوتاه در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی‌شان هر کدام به شیوه‌ای با دوربین‌های خود در حرکت عظیم مبارزه با کرونا، یاری‌رسانی و مشارکت می‌کنند، انجمن سینمای جوانان ایران وظیفه خود می‌داند حمایت‌های خود را معطوف به این تولیدات کند.
بر این اساس، همه آثاری که در قالب‌های مختلف پویانمایی، رئال و یا ترکیبی که در مدت زمان حداکثر ۳ دقیقه ساخته شده باشند و به صورت خلاقانه قادر باشند در یکی از موضوعات: پیشگیری، آگاهی‌بخشی و امیدآفرینی به قشر‌های مختلف مردم کمک کنند و مناسب پخش در فضای مجازی باشند، مشمول این حمایت خواهند بود.
جزئیات این طرح به این شرح است:
– آثاری که با استفاده از جلوه‌های ویژه و بدون نیاز به حضور میدانی در نقاط پرخطر تولید شده باشند، در اولویت حمایت قرار دارند.
- آثار ارسالی توسط کارشناسان انجمن بررسی می‌شوند و در مرحله اول ۱۰ اثر برتر، مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند. (در صورت وجود آثاری افزون‌تر، امکان افزایش تعداد آثار قابل حمایت وجود دارد.)
– حمایت انجمن از این آثار بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال خواهد بود. (رقم نهایی توسط شورای ارزشیابی هنری انجمن تعیین خواهد شد.)
- حمایت انجمن به صورت کمک بلاعوض است و مالکیت آثار متعلق به خود پدیدآورندگان خواهد بود.
- انجمن برای عرضه مناسب و گسترده آثار برتر در فضای مجازی اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
- آثاری که به سفارش نهاد‌ها و ارگان‌ها و یا از منابع عمومی و دولتی ساخته شده باشند، مشمول این حمایت نخواهند بود.

 

ارسال نظر