تماس با ما درباره ما
کد خبر: 933

بلخاری به عضویت شورای بازبینی فیلم های سینمایی درآمد

حسن بلخاری، استاد مطالعات هنر و رییس انجمن مفاخر و آثار فرهنگی، با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد، به عضویت شورای بازبینی فیلم درآمد.

حسن بلخاری

حسن بلخاری، استاد دانشگاه و رییس انجمن مفاخر و آثار فرهنگی ایران با حکم سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عضویت شورای بازبینی فیلم‌های سینمایی درآمد.

 در حکم وزیر فرهنگ خطاب به بلخاری آمده است، نظر به مراتب علمی و تجربیات ارزنده و شایستگی جناب‌عالی در حوزه مسائل فرهنگی و به پیشنهاد رییس سازمان سینمایی، به عنوان عضو شورای بازبینی فیلم‌های سینمایی به مدت دو سال منصوب می‌شوید.

دکتر حسن بلخاری قهی متولد سال ۱۴۳۱ در اصفهان و  عضو هیات علمی دانشگاه تهران و استاد گروه مطالعات عالی هنر در پردیس هنرهای زیبا است.

بلخاری دکترای فلسفه هنر دارد و بیش از بیست و پنج کتاب در باب مبانی نظری هنر و به ویژه فلسفه هنر تالیف و ترجمه کرده است. او همچنین عضو حقیقی شورای قطب‌های علمی کشور، عضو حقیقی کمیسیون نشریات علمی کشور، رئیس کرسی هنر در هیات حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی ، عضو شورای عالی آموزش و پژوهش کتابخانه ملی ایران، رئیس سابق پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر و اکنون رییس انجمن مفاخر و آثار فرهنگی ایران است.

او  که بیش از ۱۲۱ مقاله علمی در نشریات و کنگره های داخلی و خارجی دارد در سال ۱۳۹۰ به عنوان چهره ماندگار شهر تهران برگزیده شد. حیطه اصلی مطالعات و تحقیقات بلخاری، فلسفه هنر و زیبایی شناسی، مبانی عرفانی هنر و معماری اسالمی، و حکمت هنر شرق است و تالیفات و ترجمه‌های زیادی در این زمینه دارد.

 

ارسال نظر