تماس با ما درباره ما
کد خبر: 832

لغو جشنواره‌های استانی «فجر» در حیطه اختیارات «انجمن موسیقی» نیست

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران درباره انتشار خبر لغو برگزاری جشنواره موسیقی فجر در استان کرمان بنا به اعلام انجمن موسیقی این استان، توضیحاتی را ارائه داد.

جشنواره موسیقی فجر

به گزارش افکار نیوز

علی ثابت نیا مدیر عامل انجمن موسیقی ایران در توضیح دامنه اختیارات دفاتر استانی انجمن موسیقی در زمینه لغو برگزاری جشنواره فجر گفت: انجمن موسیقی ایران بازوی اجرایی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که اگر چه دارای هیات امنا و ساختار اداری جداگانه‌ای نسبت به دفتر موسیقی است، اما قطعاً مجری سیاست‌هایی است که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر موسیقی ابلاغ می‌شود. در حوزه استانی نیز شعب مختلف انجمن‌های موسیقی استان‌ها نیز ضمن همراهی با سیاست‌های ما در انجمن موسیقی ایران، تمامی فعالیت‌های خود را با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها انجام می‌دهند.

اخبار فرهنگ و هنر - وی با تاکید بر اینکه لغو یک جشنوارهدر سطح ملی به ویژه جشنواره استانی موسیقی فجر قطعا باید با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها صورت گیرد تصریح کرد: طی روزهای گذشته خبری از سوی روابط عمومی انجمن موسیقی کرمان مبنی بر لغو جشنواره استانی موسیقی فجر در استان کرمان در رسانه‌ها منتشر شده بود که لازم به ذکر است که هرگونه تصمیم برای برگزاری یا عدم برگزاری جشنواره‌ها با توجه به اتفاقات غم انگیز کرمان به عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بوده و دوستان ما در شعبه انجمن موسیقی استان کرمان می‌توانند با هماهنگی اداره کل ارشاد استان و کمیته امور استان جشنواره موسیقی فجر نسبت به اطلاع رسانی اقدام کنند. بنابراین بنده مجددا عرض می‌کنم که خبر لغو جشنواره استانی موسیقی فجر در استان کرمان در حیطه اختیارات انجمن و شعب آن نیست و دوستان ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصمیم گیری اصلی ماجرا را بر عهده دارند.

 

ارسال نظر