تماس با ما درباره ما
کد خبر: 817

"طلاقم بده به خاطر گربه ها"به هنر و تجربه رسید

انتشار اولین تیزر "طلاقم بده به خاطر گربه ها" به بهانه شروع اکران در گروه هنر و تجربه

هنر و تجربه

 

هنروتجربه:فیلم سینمایی «طلاقم بده به خاطر گربه‌ها»به کارگردانی محمدعلی سجادی و تهیه کنندگی محمدرضا مصباح در گروه سینمایی هنروتجربه اکران می‌شود.

«طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» به نویسندگیو کارگردانی محمدعلی سجادی، براساس یک رخداد واقعی ساخته شده‌است:«در بیست ویکم تیر ۱۳۸۳زن وشوهر جوانی در شعبه ۱۷ دادگاه خانواده کرج حاضر شدند وادله خود را برای درخواست طلاق توافقی ارائه دادند. آنچه در این فیلم می‌بینید ، براساس ماجرایی واقعی و مستندات آن بازسازی شده است».

فیلمبرداری این اثر اسفند ۱۳۹۵ در تهران انجام شد. این فیلم تنها دو لوکیشن اصلی دارد و بخش عمده آن در یک دادگاه فیلم‌برداری شده‌است. رضا مولایی، مریم همتیان، جلال الدین ترابی و شیرین ولی پور بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

محمدعلی سجادی در گفت‌وگویی «طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» را در حوزه تصویر یک اتفاق جدید برای خود توصیف کرده‌است:«…شیوه روایت من هم با اتکا به اصل خبر و روایت آن در یک فضای بسته در اتاق دادگاه ضبط شده است و در ادامه همان ساختار معمایی و تعلیقی آثار خودم کار شده، در واقع اتمسفر و حال و هوا همان است و تنها شیوه روایت تغییر کرده است.در این فیلم شکلی جدید از روایت، تکنیک و موضوع را تجربه کردم که تا پیش از این نکرده بودم. دیگران این تجربه را داشتند. من سال‌ها تلاش کردم تا این موضوع اتفاق بیافتد. پیش از این در کتابم «جهی و شاعر و باقی قضایا» که پس از هشت سال مجوز گرفت، این فضا را تجربه کرده بودم، اما در حوزه تصویر یک اتفاق جدید برای خودم است».

«طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» از ششم دی ماه در گروه هنروتجربه اکران می‌شود.

 

ارسال نظر