تماس با ما درباره ما
کد خبر: 795

اجازه نمی دهند حتی یک کار کودک در جشنواره شرکت کند

فیلم سینمایی تورنادو2 به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی سیدجوادهاشمی این روزها در حال فیلمبرداری وتدوین و صداگذاری همزمان است

درسال های گذشته هر زمان فیلم ها را به جشنواره ارائه دادیم، گفتند ببرید

همزمان با اکران و رونمایی از پوستر و تیزر فیلم سینمایی کودک "تورنادو" سینما آنلاین گفتگویی دارد با کارگردان تورنادو "سیدجوادهاشمی" درباره ساخت فیلم کودک /

فیلم سینمایی تورنادو2 به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی سیدجوادهاشمی این روزها در حال فیلمبرداری وتدوین و صداگذاری همزمان است. همچنین بهنام صبوحی موسیقی تورنادو2 را برعهده دارد. 

سید جواد هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگار اختصاصی سینمایی درباره عدم حضور فیلم های سینمایی کودک در جشنواره فجر پاسخ داد: 

متاسفانه براساس سیاستهایی که در جشنواره فجر وجود دارد، اجازه نمی دهند حتی یک کار کودک در جشنواره شرکت کند و سیاست گذاران این حق را از فیلمسازان دغدغه مند ژانر کودک می گیرند.

چرا در سال های گذشته سینمای انیمیشن در جشنواره حضور داشت؟ 

▫️انیمیشن فرق می کند، در بخش جداگانه پذیرفته می شود ولی حتی اگر دقت کنید در بخش مسابقه انیمیشن ها نیستند، فقط نمایش داده می شوند. 

درسال های گذشته هر زمان فیلم ها را به جشنواره ارائه دادیم، گفتند ببرید.

▫️جشنواره کودک! اگر این سیاست برقرار است، دوستانی که فیلم دفاع مقدس می سازند هم ببرند جشنواره فیلم دفاع مقدس! به ما بگویند، این جشنواره فجر فقط منوط به فیلم های اجتماعی است، درحالی که در اسکار همه نوع فیلمی وجود دارد. 

به نظرشما جشنواره فیلم های کودک که در طول سال های گذشته پیشرفت چندانی نداشته می تواند به عنوان جشنواره از آن یاد کرد؟! 

متاسفانه جشنواره کودک هم فقط برگزاری است و هدفی برای پیشبرد سینمای کودک ندارد. البته امسال این سیاست نسبت به سال های گذشته بهتره بوده و بنیاد سینمایی فارابی الحمدالله قدم های خوبی در بخش سینمای کودک برداشته است و امیدواریم ادامه پیدا کند.

اختصاصی: مریم امین

 

ارسال نظر