تماس با ما درباره ما
کد خبر: 763

کمپانی شهاب حسینی"آن شب" را ساخت

در صدد آن هستیم که بتوانیم سینمای ایران را وسیع تر تعریف کنیم وفیلمسازان ما بدانند که درحوزه تولید، درامریکا و انگلستان می توانیم به آنها کمک کنیم

آن شب فیلمی اجتماعی که "ندای هفت آسمان" شهاب حسینی تولید آن را برعهده گرفت

گزارش اختصاصی سینماآنلاین با محمد درمنش تهیه کننده سینما که این روزها درحال سپری کردن پست پروداکشن فیلم سینمایی " آن شب " به کارگردانی " کورش آهاری " کارگردان ایرانی درامریکا است.

" آن شب" فیلمی در ژانر اجتماعی، که تولید آن برعهده کمپانی " seven Skin entertainment " "ندای هفت آسمان"  با مدیریت شهاب حسینی و همینطورمحصولی ازکمپانی ماموت پیکچرز در آمریکاست.

برهمین اساس محمد درمنش در گفتگویی با خبرنگار ما درباره این فیلم توضیحاتی دادند:

فیلم سینمایی آن شب در امریکا تولید شده واکنون مراحل فنی آن هم به اتمام رسیده است و با مختصاتی که این فیلم دارد، سعی داریم بر روی جشنواره هایی که اکران اول را پذیرا هستند، تمرکز کنیم و در غیراینصورت احتمالا در جشنواره فجرامسال حضورخواهد داشت.

درباره آن شب باید تاکید کنم که براساس معیار فیلم های امریکایی و با ساختارلوباجت ساخته شده است و مختصات پروداکشن هالیوودی را ندارد. و در صدد آن هستیم که بتوانیم سینمای ایران را وسیع تر تعریف کنیم، و فیلمسازان ما با دیدن این فیلم درآینده بدانند که درحوزه تولید، حداقل درامریکا و انگلستان می توانیم به آنها کمک کنیم. همچون فیلم آن شب که این نوع ژانردرامریکا کارکرد دارد و باعث شده که بخشی از سرمایه گذارما، خود، پخش کننده امریکایی بین المللی باشد و این تجربه ای است که می توانیم به گسترده شدن فضای فیلمسازی کمک کنیم و آمادگی تعامل با فیلمسازان را داریم تا این جریان از نوع فیلمسازی به دلیل بزرگ بودن لوکیشن دنیا و با وجود موضوعات گسترده می تواند تامیم پیدا کند و هیچکس جای کسی دیگر را تنگ نمی کند.

درباره فروش مدیا و تبلیغات، بعضی شرکت های VOD داخل کشور و تعدادی شرکت های خارجی اعلام آمادگی کرده اند اما باید فرصت داد تا وضعیت اکران مشخص شود به دلیل اینکه شرایط زمان و مکان تغییر پیدا می کند.

غالب افراد و تعداد بیشتری ازعوامل فیلم ایرانی هستند، ازجمله محسن درمنش که مجری طرح هستند.

شهاب حسینی، امیرعلی حسینی و تعدادی بازیگرغیرفارسی زبان ازجمله، الکس برتو، جفری آلارد حضور دارند.

*درجایی گفته شده است که " آن شب" ژانر وحشت است.

**جنس فیلم معمایی، رازآلود است که البته ممکن است با ژانر وحشت در یک کتگوری بگنجد ولی این اشتباه است، زیرا ژانر وحشت، پرخشونت و سادیسمیک است ولی این فیلم به نوعی دلهره آور و معمایی است که ویژگی دیدن همچین فیلم هایی مخفی بودن داستان آن است که باعث رمزآلود بودن فضای آن برای مخاطب می شود.

آیا فکر نمی کنید، فیلم هایی که در امریکا یا به عبارتی خارج از کشور ساخته می شوند، ممکن است برای جذب مخاطب و برگشت سرمایه، از نظرمحتوایی، دچارمقوله منوط به گیشه شوند؟!

** استنباطم این است که صِرف لوکیشن آمریکا باعث فروش فیلم نخواهدبود، صرف استفاده از بازیگرِ فرضا محبوب حتی سینمای امریکا در یک فیلم موجب فروش آن نخواهد بود، که چه بسا در کشور خودمان، بازیگر پولساز درفیلمی بازی می کند که مورد اقبال تماشاچی قرارنمی گیرد. یک فیلم برای فروش باید مخاطب خود را راضی نگه دارد، حتی اگرفیلمی دارای مخاطب خاص باشد که البته من امیدوارم "The night" تو این قصه موفق عمل کند.

*درباره فیلم قبلی شما " سفرتایلند" و سرنوشت این فیلم ممکن است توضیحی بفرمایید؟

**درابتدا تهیه کننده و کارگردان فیلم سفرتایلند بنده بودم که به دلیل عدم امکان همزمانی درتهیه دوفیلم، مسئولیت تهیه آن شب را پذیرفتم و سفرتایلند را به آقای فرهاد گلی واگذارکردم که متاسفانه به علت کم کاری هنوز نتوانستند کار را به مرحله تولید برسانند و درانتظار نتیجه کار ایشون هستیم.

*سوال انتهایی از شما آخرین وضعیت برنامه "مخاطب خاص" است که شما با اکران فیلم هایی در بعضی سینماها شروع به این کار کردید.

**اولین دوره برنامه مخاطب خاص که در آن مقطع، اتفاقی بود که به نظرم برای سینمای ایران لازم بود، به ما واگذارشد و با اکران فیلم هایی از جمله "بدرود بغداد" "گلوگاه شیطان" "گلچهره" "ارتباط خانوادگی" و " شیرین " و چندین فیلم دیگر، انجام شد و بعد از آن با توجه به تغییر مدیریتی که پیش آمد، تبدیل به یک گروه هنرتجربه شد که عزیزان انصافا هم به خوبی کاری را که آغاز کرده بودیم در دوره های بعد این مسیر تداوم پیدا کرد.

به نظرم بهترین اتفاق برای یک فیلمساز و به بلوغ رسیدنش، این است که فیلمساز، فیلمش را به اتفاق مخاطب بر روی پرده سینما ببیند. هنرتجربه این امکان را فراهم کرد. که قطعا به بلوغ فیلمساز کمک شایانی می کند، ولو اینکه مخاطب خاص هم می تواند فیلم های مورد علاقه اش را ببیند.

خبرنگاراختصاصی: مریم امین

 

ارسال نظر