تماس با ما درباره ما
کد خبر: 732

درخشش دیگر از قصر شیرین در جشنواره گرجستان

سینماآنلاین: فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی پس از دو حضور موفقیت آمیز در جشنواره‌های خارجی حالا از جشنواره گرجستان نیز دو جایزه معتبر دریافت و کامش شهددار شد.

«قصر شیرین» یک جایزه بین‌المللی دیگر گرفت

به گزارش سینماآنلاین به نقل از ایرنا، فیلم سینمایی قصر شیرین در سومین حضور بین‌المللی خود در جشنواره فیلم باتومی گرجستان دو جایزه اصلی بهترین کارگردان و بهترین فیلم از نگاه منتقدان را کسب کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های هنری باتومی از تاریخ ۱۵ تا ۲۲ اکتبر (۲۴ تا ۳۱ شهریور ماه) در کشور گرجستان برگزار شد.

این فیلم به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا میرکریمی پیش از این جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد را از جشنواره فیلم شانگهای و جایزه بهترین فیلم را از جشنواره بین المللی شرق و غرب اورنبورگ دریافت کرده بود. 

 

قصر شیرین همچنان در سینماهای سراسر کشور در حال اکران است و تاکنون نزدیک به ۴ میلیارد گیشه داشته است. شرکت ایریماژ پخش بین المللی قصر شیرین را بر عهده دارد.

 

حامد بهداد، ژیلا شاهی، اکبر آئین، آزاده نوبهار، محمد اشکان‌فر، محمد عسگری، یونا تدین، نیوشا علیپور، بابک لطفی خواجه‌پاشا و زهیر یاری بازیگران این فیلم هستند.

در خلاصه داستان قصر شیرین آمده است: جلال مرادی ۴۲ ساله طی تصادفی خانواده‌ای را به قتل می‌رساند، اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می شود. او پس از گذراندن دوران زندان، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهری دیگر می رود، پس از دو سال به شهرش باز می‌گردد زیرا که زنش دچار مرگ مغزی شده است...

 

ارسال نظر