تماس با ما درباره ما
کد خبر: 723

صداوسیما نیاز به اتاق فکر دارد

سینماآنلاین: کورش تهامی بازیگر محجوب سینمای کشور از عدم توجه رسانه ملی به سلیقه عمومی در ساخت برنامه های تولیدی انتقاد کرد.

کورش تهامی از حال و هوای این روزهایش می گوید

به گزارش سینماآنلاین، تهامی با اشاره به عدم همکاری بسیاری از هنرمندان و فعالان عرصه رسانه در تلویزیون به دلیل کمبود بودجه در رسانه ملی گفت: برای تولید برنامه در رسانه ملی نیاز به زمان مناسب و بودجه کافی است تا گروهی حرفه ای بتوانند بر این اساس برنامه تولیدی کیفی ارایه نمایند. اما در این مسیر به سلیقه و نگاه مردم کمتر توجه می شود و در کنار بودجه کم سبب می شود تا شاهد ساخت برنامه های با ارزش نباشیم.


تهامی توجه به نیاز و خواسته مخاطب را یکی از ویژگی های اصلی رسانه ها برشمرد و گفت: تلویزیون متعلق به مردم است و باید باتوجه به نیازهای جامعه برنامه سازی شود. این روزها که به تلویزیون نگاه می کنم کمتر مقابل آن دوام می آورم. به نظر می رسد برنامه های تولید شده  براساس نیاز مخاطبان تهیه نشده و باید یک اتاق فکر برای شناخت علایق و سلایق مردم در رسانه ملی تشکیل شود تا بتوان امیدوار بود بازهم مردم به سمت برنامه های تلویزیونی علاقه مند شوند.


وی در ادامه در مورد خاطره ای که از حضور در سریال «ساعت شنی» در سال 86 دارد گفت: این سریال اولین سریال تلویریونی بود که خیلی از ساختارها را شکست و نخستین فیلمی بود که در تلویزیون شامل رده‌بندی سنی«16+» قرار گرفت. این سریال در آن زمان بارها سانسور می شد و در نهایت 10 قسمت آن روی آنتن نرفت. این سریال مسیر را برای سایر موضوعاتی که تا آن زمان برای پرداختن دچار چالش بودند باز کرد و باعث شد بسیاری از معضلات و مشکلات مردم در قاب تلویزیون به نمایش درآید.


این بازیگر سینما و تلویزیون در مورد فعالیت های این روزهای خود نیز گفت: در حال حاضر مشغول بازی در سریال «دل» به کارگردانی منوچهر هادی هستم و این سریال روزهای آخر فیلمبرداری خود را پشت سر می گذارد.


تهامی همچنین در مورد فیلم سینمایی «کروکودیل» نیز خاطرنشان کرد: داستان فیلم در مورد جوانی است که تحصیلات عالی شیمی دارد و به یک طرح  خیلی عالی هم رسیده که در صنایع پتروشیمی خیلی کاربردی است و به خاطر بدهی‌هایی که دارد این طرح را از چنگش درآورده و فیلم از اینجا شروع می شود. فکر می کنم به خاطر موضوع و ساختار و هماهنگی که بین  عوامل وجود دارد فیلم قابل توجهی از کار درآمده باشد.


وی همچنین در مورد فیلم سینمایی «دخترایران» به کارگردانی سیدجلال  اشکذری که مراحل پایانی تولید را می گذراند نیز گفت: فیلمبرداری این فیلم در یزد انجام شده و درحال حاضر در مراحل پایانی تدوین قرار دارد و امیداریم به جشنواره فجر امسال برسد. موضوع فیلم نیز ژانر یک خانواده دهه شصتی است و نگاهی از بیرون به جنگ دارد ولی جنگی نیست.


وی در ادامه درمورد سریال «محکومین2» نیز گفت: این مجموعه سریالی اپیزودیک است و من به خاطر سید جمال سیدحاتمی که از کارگردانان بزرگ است و همچنین فیلمنامه بسیار قوی آن فقط در یک اپیزود بازی کردم و این تجربه را دوست داشتم.


تهامی در مورد سریال «سرباز» هادی مقدم دوست هم گفت: این سریال بیش از یکسال است که در حال تصویربرداری بوده، اما هنوز نوبت به حضور من در این سریال نرسیده است.


این بازیگر سینما و تئاتر در ادامه در مورد فعالیت های حوزه تئاتر خود نیز خاطرنشان کرد: آخرین بار 2 سال پیش نمایش «کابوس حضرت اشرف» به کارگردانی حسین پاکدل را روی صحنه بردیم که من در نقش سید ضیاءالدین طباطبایی بازی کردم و این کار در حدود 5/1 ماه روی صحنه بود. در حال حضر مشغول کاری در حوزه تئاتر نیستم ولی اگر فرصت داشته باشم و متن خوبی پیشنهاد شود علاقه مندم تا با یکی از کارگردان های خوب حوزه تئاتر کار کنم.


وی در انتها در مورد فیلم «رگ خواب» نیز گفت: این فیلم از جمله کارهای درخشانی بود که در کارنامه حمید نعمت‌الله وجود دارد. او پنج کار سینمایی و یک سریال فوق العاده به نام «وضعیت سفید» دارد. برای من فرصت خوبی بود تا بتوانم در«رگ خواب»  این تجربه را در کنار وی داشته باشم . در این فیلم برای رسیدن به نقش خیلی تلاش کردم و وسواس فراوانی داشتم. به نظر من این فیلم از جمله کارهایی است که هر چند سال یک بار ساخته می شود، اما باتوجه به فروش بالایی که داشت توجه لازم به آن صورت نگرفت، نه در جشنواره و نه در زمان اکران.

                                                                                                                                 گفت و گو: احسان صادقی

 

ارسال نظر