تماس با ما درباره ما
کد خبر: 679

حمله تند آرش معیریان به وزارت ارشاد

سینماآنلاین: فیلم «آپاچی»آرش معیریان این روزها در کش و قوس دریافت پروانه است و گویا وزارت ارشاد به همین دلیل از صدور پروانه خودداری می کند.

سلیقه حرف اول را در شورای صدور پروانه می زند

آرش معیریان کارگردان این فیلم در گفت وگو با سینماآنلاین درباره آخرین وضعیت «آپاچی» گفت:متاسفانه شورای پروانه نمایش برروی اسم فیلم ایراد گذاشته و قراراست در جلسه ای در مورد این موضوع صحبت شود.


وی ادامه داد: پیش از این هم فیلم هایی با نام خارجی داشته ایم که حتی مترادف فارسی هم داشته اند اما وزارت ارشاد ایراد خاصی نگرفته است. «آپاچی» معادل فارسی ندارد و نمی دانم باید چه نامی برای معادل آن درنظر بگیریم.

 
معیریان با اشاره به اینکه هر آدم حرفه‌ای می داند که وقتی با همین نام به ما مجوز ساخت می دهند تولید فیلم براساس آن شکل می گیرد و مابقی اتفاقات تولید حول آن قرار می گیرد خاطرنشان کرد: تبلیغات فیلم و تیزرهای فیلم براساس این اسم ساخته و در فضای مجازی معرفی شده است و با این هزینه ای که صورت گرفته واقعا جای تاسف دارد که شورای پروانه نمایش این تصمیم را گرفته است.


وی با تاکید براینکه این فیلم حدود 4 ماه است در وزارت ارشاد خاک می خورد گفت:

هرزمان که تماس می گیریم تا پیگیر رفع مشکل باشیم کسی نیست جواب ما را بدهد. دوستان در ارشاد متوجه نیستند که ما برای این فیلم هزینه هنگفتی را متحمل شده ایم و این برخورد ظلم به تهیه کننده و تمامی عوامل فیلم است. تنها حسن کار این است که هیچ بخشی از فیلم حذف نشده و تنها برسر اسم فیلم اختلاف نظر وجود دارد.


 این کارگردان سینما با اشاره به اینکه این روال در ارشاد مسبوق به سابقه بوده و حتی در مورد فیلم «دم سرخ‌ها» حتی در شب اکران فیلم هم از ممیزی در امان نبودیم تصریح کرد: در زمان پخش«دم سرخ‌ها» هرشب بخشی از فیلم ممیزی می شد و دست آخر هم از اکران کامل فیلم جلوگیری شد و زمانی که به شبکه نمایش خانگی رسید چیزی از آن باقی نمانده بود. 


معیریان ضمن حمله تند به وزارت ارشاد درخصوص نحوه صدور پروانه های نمایش گفت: روند صدور مجوزها به نحوی است که گویا وزارت ارشاد هیچگونه استقلالی ندارد و با هر صدای مخالفی در تصمیماتش تجدید نظر می کند. در حالی که برای تولید فیلم بخش دولتی هیچگونه کمکی نمی کند انتظار می رود از بخش خصوصی که سرمایه گذاری زیادی را در حوزه سینما می کند حمایت لازم صورت گیرد.


کارگردان فیلم «کما» ادامه داد: در شورای صدور پروانه ساخت سلیقه شخصی حرف اول را می زند در حالی که باید دستورالعمل ها و استانداردها مورد توجه قرار گیرد تا فیلم ها بدون دلیل از چرخه تولید خارج نشوند.


معیریان در پایان گفت: در مدت زمان فعالیت حرفه ایم هیچگاه به دنبال حاشیه نبوده ام اما گویا این روش درستی برای احقاق حق نبوده و باید با جنجال از ممیزی فیلم هایم جلوگیری کنم. من کشورم را دوست دارم و علاقمندم تا در همین فضا فعالیت کنم و ضمن احترام به قوانین بتوانم در وزه حرفه ای خود موفق باشم. اما انتظارم از نهادهای مرتبط با حوزه سینما این است که به بخش خصوصی کمک کنند تا بتواند در مسیری که گام برداشته موفق باشد.

                                                                                                                                  گفت و گو: احسان صادقی

 

ارسال نظر