تماس با ما درباره ما
کد خبر: 648

پرویز امیری: در ایران بازیگری که گیشه را تضمین کند نداریم

سینماآنلاین: فیلم«سبز سفید قرمز» به کارگردانی محمد حسین لطیفی به زودی تصویر برداری خود را آغاز می کند.

 گفت و گو سینماآنلاین با پرویز امیری تهیه کننده فیلم «سبز سفید قرمز»

به گزارش سینماآنلاین، فیلمبرداری از این پروژه که بخشی از آن در تهران و مابقی در ترکیه خواهد بود توسط امیرمعقولی انجام خواهد شد و مرتضی کهزادی طراح گریم این پروژه است.


پرویز امیری تهیه کننده فیلم«سبز سفید قرمز» در گفت و گو با سینماآنلاین با اشاره به اینکه این فیلم قطعا به جشنواره فجر امسال خواهد رسید گفت: مخاطب این فیلم خانواده ها، به ویژه نوجوانان هستند و براساس آن تلاش شده تا از عنصر پرچم به عنوان نماد و همبستگی ملی به عنوان یکی از ارکان مهم کار پرداخته شود.


امیری خاطرنشان کرد: در این فیلم  سعی کردیم تا داستان را اکشن کنیم، چون مدت هاست در ایران فیلم اکشن و قهرمان محور نداشته‌ایم. ضمن اینکه فیلمنامه جذاب در کنار حضور محمدحسین لطیفی سبب می شود تا این کار پرمخاطب باشد. 


وی با اشاره به اینکه در این فیلم تلاش شده شرایطی فراهم شود تا نوجوانان به همراه خانواده هایشان در سینما این فیلم را تماشا کنند عنوان کرد: به عقیده من فضای حضور خانواده ها در سینما کمرنگ شده و با تجربه خوبی که از فیلم «قهرمان کوچک» داشتم سعی کردیم علاوه بر استفاده از بازیگران اصلی فیلم که همه آنها شناخته شده هستند از یک سری نوجوان و جوان که بازیگران بسیار خوبی بودند ولی تجربه کار سینمایی نداشتند هم استفاده کنیم تا علاقمندی نوجوانان و خانواده ها را نسبت به این سینما افزایش دهیم.


امیری در مورد مراحل دریافت مجوز ساخت«سبز سفید قرمز» گفت: برای دریافت مجوز مشکل خاصی نداشتیم. مراحل دریافت مجوز دیگر مانند گذشته نیست و وزارت ارشاد تقاضاها را به صورت اینترنتی دریافت کرده و به سرعت پاسخ می دهد. اگر هم مشکل یا نقصی در کار باشد اعلام می کنند تا رفع شود. 


این تهیه کننده سینما سپس در مورد رده بندی سنی فیلم ها عنوان کرد: این یک قانون بین المللی است اما باید ببینیم که این کار با چه تدبیری انجام می‌شود. این موضوع هم دارای جنبه‌های مثبت و هم دارای جنبه های منفی است و نیاز است تا براساس قائده انجام شود نه بر سلیقه.


وی در پایان در مورد اینکه این فیلم در گیشه موفق خواهد بود یا خیر عنوان کرد: ابتدا به خاطر آقای لطیفی که کارگردان بسیار خوب و موفقی هستند و نیز فیلمنامه قوی و انتخاب بازیگران کاربلد، امیدوارم «سبز سفید قرمز» در گیشه موفق باشد. اما باید توجه داشت که در کشور بازیگری که گیشه را تضمین کند یا به گیشه کمک کند نداریم اگر هم باشد تقریبا دو یا سه نفر هستند.


* «سبز سفید قرمز» شعار زده نیست

نسیم اسدپور روابط عمومی «سبز سفید قرمز» نیز در گفت و گو با سینماآنلاین در مورد این فیلم گفت: فیلم با موضوع پرچم و عزت و غیرت ایران و ایرانی است، اما برخلاف نامش به دنبال هیچ گونه شعاری نبوده و شعارزده نیست. بنابراین در دل داستانی کاملا خانوادگی و پر از نشاط هدفش را دنبال می کند و به همین جهت است که از گیشه غافل نشده و پیش بینی عوامل فیلم هم این است که کاملا در گیشه هم همچون «قهرمانان کوچک» مورد توجه قرار بگیرد.


اسدپور ادامه داد: با توجه به خانوادگی بودن فیلم نه تنها معذوریتی برای هیچ رده سنی برای دیدن آن وجود ندارد بلکه خانواده ها می توانند بدون هیچ دغدغه ای به تماشای فیلم در کنار فرزندان خود بپردازند.


وی افزود: کاملا بخش خصوصی پای کاره و هیچ ارگان دولتی در میان نیست.  نام فیلم هم در راستای هدفی که داره و نه هدف فیلم نه نامش و نه توضیح فیلم هیچ کدام واقعا شعار نیست و کاملا با شعارزدگی فاصله دارد.

گفتنی است که در این فیلم، مهدی سلطانی،بهاره کیان افشار، ایرج نوذری، بهنوش بختیاری و نادر سلیمانی ایفای نقش می‌کنند.

                                                                                                                                     گفت و گو: احسان صادقی

 

ارسال نظر