تماس با ما درباره ما
کد خبر: 624

جهانگیر الماسی بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا شد

سینماآنلاین: جهانگیر الماسی گفت: به تازگی قرارداد حضور در فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا را به ثبت رسانده ام و به امید خدا به زودی جلوی دوربین خواهم رفت.

فیلمنامه «خروج» بسیار متفاوت است

به گزارش سینماآنلاین به نقل از میزان، جهانگیر الماسی درباره روند تولید «خروج» گفت: در حال حاضر گروه مشغول ضبط پلان‌های شب کاری بوده و هنوز نوبت به من نرسیده است، البته طبق اخباری که شنیدم اثر تاکنون با کیفیت ویژه‌ای ساخته شده است و من هم تا هفته آینده جلوی دوربین حاتمی کیا خواهم رفت. 


او درباره دلیل حضورش در فیلم خروج اضافه کرد: در ابتدا جایگاه ابراهیم‌ حاتمی‌کیا به عنوان یک فیلمساز، جایگاه بسیار تثبیت و تعریف شده ای است، من از دیرباز وی را می‌شناسم، حاتمی‌کیا انسان به شدت محترمی بوده و کارش را هم به خوبی بلد است، فکر میکنم در کارنامه کاری‌ من، جای خالی بازی برای چنین کارگردانی همواره احساس می‌شد. 


الماسی درباره فیلمنامه فیلم سینمایی خروج اذعان کرد: من برای اولین بار که اثر را مطالعه کردم بسیار خوشم آمد، فیلمنامه خروج بسیار متفاوت است و به نظرم نگاه تازه‌ای به سینمای ایران اضافه خواهد کرد و من خوشحالم که در بخشی از پروژه بزرگ حضور دارم. 


بازیگر سریال «پس از باران» گروه تولید فیلم خروج را گروهی منسجم خواند و ادامه داد: من چندین بار گروه تولید و بازیگران اثر را از نزدیک دیده ام، از نظر من گروه بسیار مومن و معتقد به کاری در خروج فعالیت دارند، بازیگران اثر کاملاً حرفه‌ای و توانمند هستند و با دغدغه سر این پروژه حضور پیدا کرده اند. 


او با اشاره به دوری خود از سینما تصریح کرد: من نزدیک به ده سال از سینما دور بوده ام و حالا بازگشتم با فیلم ابراهیم حاتمی کیا اتفاق بسیار خجسته ای خواهد بود، امیدوارم بخشی از توقعات افرادی که از من انتظار دارند را بر آورده کنم. 


الماسی درباره نقش خود در فیلم خروج افزود: از نظر من نقش بیش از متن در اجرا بوجود می آید، من عادت دارم که در میان فیلمنامه به صورت جسته گریخته برخی بخش‌ها را مطالعه کنم، از طرفی برای نقش صحبت‌های زیادی با حاتمی کیا داشتم که در ادامه به من کمک خواهد کرد. 


وی ادامه داد: شخصیتی که در فیلم خروج بازی می کنم شخصیت کاملاً متفاوتی است، این تفاوت از نام شخصیت آغاز شده و در روند داستان هم به خوبی به چشم می خورد، از روزی که فیلمنامه را خواندم به مدت پانزده روز است که در خانه مشغول ساخت و پرداخت شخصیتم در فیلم هستم و اعتقاد دارم اگر به این شخصیت توجه شود با سایر آثار من بسیار متفاوت خواهد بود. 


بازیگر فیلم کمیته مجازات حال و هوای فیلم حاتمی کیا را کاملاً متفاوت خواند و افزود: نمیخواهم از اصطلاح وسترن استفاده کنم اما فیلم حاتمی کیا مخاطب را به شدت به یاد آثار وسترن و سینمای کلاسیک هالیوودی و سینمای اروپا به خصوص لهستان و مجارستان می اندازد، فیلم خروج از نظر من به شدت در سینمای ایران سر و صدا خواهد کرد. 


وی درباره حضور بازیگران میانسال و پیشکسوت در فیلم خروج اذعان کرد: اصلا نباید اینطور برداشت کنیم که حاتمی کیا خواسته از بازیگران کم کار و یا بازیگرانی که پیشنهادات کم دارند استفاده کند، بلکه این درام و داستان خروج است که حضور چنین بازیگران کاربلدی را می طلبد، بازیگران این فیلم براساس بلوغ خود و در خور و نیاز فیلم انتخاب شده اند. 


این بازیگر سینما در همین رابطه ادامه داد: ظرفیت داستان خروج بازیگران پیشکسوت و میانسال را دور هم جمع کرده است، مردان فیلم خروج مردانی مجرب هستند، مردانی که در این آب و خاک ایستاده اند، سختی ها و رنج های فراوانی کشیده اند، خروج روایت مردانی است که کار و زندگی و بقایشان در همین سرزمین است و برای این کشور همه کار کرده اند. تمامی مردان فیلم خروج عقبه بسیار روشنی دارند که حال در یک موقعیت دراماتیک قرار می گیرند، در کل انتخاب بازیگران فیلم خروج از پس ذهن حاتمی کیا و بر اساس نیاز اثر شکل گرفته است. 


وی با اشاره به نزدیکی مضمون داستان خروج به منطق الطیر عطار ادامه داد: روزی فیلمنامه خروج را به منطق الطیر عطار تشبیه کردم زیرا از نظرم بسیار به آن داستان شبیه است اما حاتمی‌کیا گفت که کاملاً بر اساس منطق الطیر نیست، شاید بخشی از آن یادآور این داستان باشد اما داستان‌های دیگری را نیز شامل می شود.


الماسی درباره همبازی شدن با سایر بازیگران خروج خاطرنشان کرد: من با اکثر بازیگران فیلم خروج تجربه همکاری داشته ام، تنها بازیگری که تاکنون با وی افتخار همکاری نداشته ام محمد فیلی است، که البته بازی‌های خیلی خوبی را تاکنون از خود نشان داده است. 

 

ارسال نظر