تماس با ما درباره ما
کد خبر: 622

تورج اصلانی از بوی کثافت فیلم «حمال طلا» گفت

سینماآنلاین: تورج اصلانی، کارگردان «حمال طلا» در جلسه پرسش و پاسخ این فیلم در جشنواره دهوک، بر سختی زندگی شخصیت‌های اثرش در فقر تاکید کرد.

وقتی‌که در کشوری مثل ایران زندگی می‌کنید هیچ چیزی‌ قابل پیش‌بینی نیست

فیلم سینمایی «حمال طلا» به کارگردانی تورج اصلانی در بخش رقابتی سینمای جهان در هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دهوک روی پرده رفت.


پس از پایان نمایش «حمال طلا»، تورج اصلانی و پیام احمدی‌نیا (بازیگر) به سوالات تماشاگران حاضر در سالن جواب دادند.


اصلانی در مورد ساخت فیلم سینمایی «حمال طلا» گفت: «این فیلم، دومین اثر سینمایی من به عنوان کارگردان است. بدون شک، بین مدیرفیلمبرداری و کارگردانی تفاوت‌هایی وجود دارد. مدیرفیلمبرداری شعل من است و کارگردانی برای من گفت‌وگو و دیالوگ است و حرف‌هایی دارم که در مقام کارگردان باید آن را با اثرم بیان کنم. »


وی در جواب سوالی در مورد تمرکز بر روی قشر فقیری از جامعه، در فیلم سینمایی «حمال طلا» گفت: «در این فیلم به زندگی کارگران پرداختم، چون واقعاً زندگی خیلی سختی دارند. می‌خواستم بوی کثافتی که در فیلم وجود دارد؛ در سالن سینما هم احساس شود و تماشاگر آن را استنشاق کند.»


اصلانی در جواب سوال دیگری در مورد روند داستان فیلم سینمایی «حمال طلا» گفت: «وقتی‌که در کشوری مثل ایران زندگی می‌کنید هیچ چیزی‌ قابل پیش‌بینی نیست؛ هر چقدر هم که باهوش باشید از اتفاقات اجتماعی رکب می‌خورید، بخصوص در مسائل اقتصادی افرادی در ایران یک شبه میلیاردر می‌شوند و یک شبه سقوط می‌کنند و این واقعیت این روزهای ایران است. با همه هوش و ذکاوتی که داریم، فردا را نمی‌توان در ایران، پیش‌بینی کرد.»


در ادامه این جلسه، پیام احمدی‌نیا از بازیگران اصلی فیلم سینمایی «حمال طلا» در مورد هماهنگی بازیگران این فیلم با یکدیگر گفت: «ما برای هر سکانسی تقربیاً یک روز کامل با دوربین و بازیگران تمرین می‌کردیم و آن پلان را در آخر وقت آن روز، می‌گرفتیم. به همین دلیل، همه گروه با همدیگر مچ بودیم. »


جشنواره فیلم دهوک که با یاد یولماز گونای، کارگردان سرشناس کرد اهل ترکیه و با هدف ایجاد تبادل فرهنگی میان ملت‌های مختلف دنیا تأسیس شده است، در روزهای ۱۸ تا ۲۵ شهریور (۹ تا ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹) در اقلیم کردستان عراق برگزار می‌شود.

 

 

ارسال نظر