تماس با ما درباره ما
کد خبر: 618

عدم اکران «یادم تورو فراموش» ارتباطی به ناصر محمدخانی ندارد

سینماآنلاین: «سرکوب» فیلم بسیار خوب و خوش ساختی است و منتقدین و اهالی سینما و کسانی که سینما را به خوبی می شناسند، نظر من را تایید می کنند.

حبیب اسماعیلی در گفت وگو با «سینما آنلاین» :

حبیب اسماعیلی تهیه کننده فیلم سینمایی «سرکوب» که اکنون هفتمین هفته اکران خود را سپری می کند درگفت وگو با خبرنگار سینماآنلاین با بیان مطلب فوق افزود: این فیلم اجتماعی، دارای میزانسن ها و بازی های هنرمندان خوبی است که در نتیجه اولین کارسینمایی رضا گوران، کارگردان فهیم و خوش ذوق این روزهای سینمای ایران به دست آمده است.


وی با اشاره به اینکه متاسفانه این فیلم اجتماعی آنچنان که باید مورد حمایت ارگانها و نهادهای دولتی مختلف من جمله رسانه ملی قرار نگرفت و زمان پخش مناسبی هم برای تیزر تلویزیونی نداشته و کل تعداد پخش تیزرهای آن 40 نوبت بوده گفت: اما درمقابل، پردیس های سینمایی با پخش تیزر«سرکوب» درسالن هایشان از آن حمایت کردند و درواقع  این فیلم مورد استقبال تماشاگرهای خاص و «فیلم بین» خود قرار گرفت و خوشبختانه مردم هم این فیلم را دوست داشتند و از آن حمایت کردند و امید می رود نتایج خوبی درآینده برای این فیلم به همراه داشته باشد.


حبیب اسماعیلی در ادامه این گفت و گو درباره کار با مهدی مظلومی کارگردان فیلم «سه بیگانه» که در سال 95 تهیه کنندگی آن را برعهده داشت نیز گفت: مهدی مظلومی کارگردان خوبی است و باید به کارگردانی که مجوز کارداشته باشد، کمک و از او به عنوان یکی از کارگردان های خوب حمایت کرد.


مدیرعامل شرکت رسانه فیلمسازان مولود، همچنین درباره تهیه و پخش فیلم سینمایی «یادم تورو فراموش» به کارگردانی علی عطشانی اظهار داشت: «یادم تورو فراموش» فیلمی است که موفق شد درجشنواره های کانادا، آمریکا، هند و انگلیس جوایز بهترین کارگردانی و همچنین بهترین بازیگر زن جشنواره سانفرانسیسکو را برای میترا حجار در نقش لیلا جاهد را به ارمغان بیاورد و مازیار فلاحی نیز در جشنواره «ویند» آمریکا جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد را به دست آورد. اما با گذشت سال ها از ساخت این فیلم که با وجود داشتن پروانه نمایش و زمان قطعی اکران هنوز شرایط پخش آن فراهم نشده است و ما درحال رایزنی برای اکران این فیلم هستیم. در عین حال به دنبال رفع شکایت از عدم اکران فیلم بوده و رایزنی هایی نیز با معاونت سینمایی و شورای صنفی نمایش برای رفع ایرادات وارده شده داشتیم.


حبیب اسماعیلی در پاسخ به سوال خبرنگار «سینما آنلاین» مبنی بر شایعه عدم رضایت و شکایت ناصر محمدخانی از این فیلم افزود: به نظرمن اکران و ساخت یک فیلم ارتباطی به اشخاص یا شخص خاصی نداشته و تاخیر در اکران این فیلم هم ارتباطی به ایشان ندارد و اگر قرار باشد شخصی درباره ساخت و اکران فیلمی به تنهایی تصمیم بگیرد، سنگ روسنگ بند نمی شود.


گفتنی است در این زمینه، غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره نامه‌ ناصر محمدخانی به ایسنا گفت: ضمن احترام به حق شکایت آقای محمدخانی پیرامون فیلم سینمایی «یادم تو را فراموش»، باید تاکید شود که شورای صنفی نمایش حسب نظام‌نامه اکران نمی‌تواند از ثبت قرارداد فیلمی که دارای پروانه نمایش است جلوگیری کند، هرچند تا الان قراردادی برای ثبت نرسیده است.

                                                                                                                           گفت و گو: مریم امین

 

ارسال نظر