تماس با ما درباره ما
کد خبر: 53

علی ژکان:

سینماآنلاین: تکلیف نامشخص اکران «اولین امضا برای رعنا» | ورود به باند اکران برای فیلم‌های مستقل همیشه سخت است!

تکلیف اکران فیلم قبلی‌ام هنوز نامشخص است!

«علی ژکان» نویسنده و کارگردان سینما و خالق فیلم ماندگار «مادیان» در مورد فعالیت‌های خود به سینماآنلاین گفت: یک فیلمنامه با نام موقت «جعبه کوچک فلزی» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی خودم به شورای صدور پروانه ساخت ارائه داده‌ام و منتظر هستم جواب آن را تا هفته آینده بدهند و پیش تولید آن را شروع کنم.
وی ادامه داد: من در همه این سال‌ها هیچ‌گاه تحت‌تاثیر جو غالب بر سینمای ایران قرار نگرفته‌ام و این فیلمنامه هم مثل فیلمنامه‌های قبلی من است. موضوعی اجتماعی دارد و در فضای کارهایی است که پیش از این ساخته‌ام.
این کارگردان با بیان این مطلب که تکلیف اکران فیلم قبلی‌ام با نام «اولین امضا برای رعنا» هنوز مشخص نیست، افزود: در کل از آنجا که هیچ اعتقادی به جشنواره فیلم فجر ندارم، ترجیح می‌دهم فیلم‌هایم را برای اکران عمومی ارایه دهم اما سه سال است که به‌دنبال نمایش عمومی این فیلم هستم و تاکنون در این راه موفقیتی نداشته‌ام و اکران فیلم هر بار با یک مشکل مواجه می‌شود؛ سینمادارها سنگ‌اندازی می‌کنند و واردشدن به باند اکران برای فیلم‌های مستقل همیشه سخت است!
ژکان افزود: ما به دنبال اکران در گروه سینمایی هستیم و نمی‌خواهم فیلم در گروهی مثل هنروتجربه اکران شود. از آنجا که بنیاد فارابی در ۵۰ درصد از فیلم شریک است، در گفتگوهایی که با آقای تابش مدیر عامل فارابی داشتم، او نامه‌ای به آقای ایل‌بیگی قائم‌مقام این بنیاد زد که برای اکران فیلم در سرگروهی سینما فرهنگ در فصل تابستان اقدام شود و مکاتبه بعدی‌ هم انجام شد اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم!

 

ارسال نظر