تماس با ما درباره ما
کد خبر: 468

نشست خبری «جشنواره فیلم‌کوتاه موج کیش» برگزار شد

سینماآنلاین: ابراهیم حصاری دبیر جشنواره موج کیش:هیات انتخاب و داوران به هیچ‌وجه تحت‌تاثیر اسامی فیلمسازان قرار نگرفتند

فیلم های انتخاب شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بودند

به گزارش سینما آنلاین، عصر روز دوشنبه چهارم شهریور ماه، نشست خبری سومین «جشنواره فیلم‌کوتاه موج» با حضور مسعود رهبری رئیس جشنواره و ابراهیم حصاری دبیر سومین «جشنواره فیلم‌کوتاه موج» درکیش برگزار شد.


مسعود رهبری، تمایز اصلی این دوره را موضوعی بودن جشنواره عنوان و اعلام کرد که با تصمیم شورای سیاست‌گذاری، جشنواره با موضوع سفر، گردشگری و نگاه ویژه‌ی دریا برگزار می شود.


مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد، در بخش مسابقه تعداد ۵۹ فیلم در بخش سفر و گردشگری و بخش ویژه دریا، و نگاه فیلمسازان جزیره کیش، و ده اثر در بخش فیلمنامه حضور دارند که ۱۵اثر در بخش فیلم و دو نفر در بخش فیلمنامه جایزه خواهند گرفت.


ابراهیم حصاری با تاکید بر این نکته که همه فیلم های انتخاب شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بودند گفت هیات انتخاب و داوران به هیچ‌وجه تحت‌تاثیر اسامی فیلمسازان نبوده و صرفا با توجه به کیفیت آثار به انتخاب و داوری پرداخته‌اند.


دبیر جشنواره ادامه داد، سه کارگاه در حاشیه جشنواره در نظر گرفته شده است که دو نشست آن، به ‌شکل همنشینی شبانه برگزار خواهد شد. وی تصریح کرد تمامی عوامل اجرایی جشنواره، از هنرمندان با تجربه در حوزه فیلم‌کوتاه انتخاب شده‌اند.


مسعود رهبری، در نگاهی اجمالی به جشنواره موج توضیح داد، مهمانان جشنواره از صبح سه‌ شنبه با مراسم ویژه استقبال فرودگاهی، وارد جزیره شده؛ و عصر همان‌روز، آیین افتتاحیه جشنواره با حضور همه فیلمسازان و هنرمندان و مهمانان برگزار خواهد شد. آیین اختتامیه جشنواره نیز که همراه با اهدای جوایز خواهد بود، با حضور فیلمسازان و هنرمندان و مسئولین در سالن خلیج ‌فارس کیش ساعت ۲۰ هفتم شهریور برگزار خواهد شد.


رییس جشنواره موج، در پایان گفت فعالیت هنری در جزیره کیش طی سال‌های اخیر، توجه خاصی به فیلم‌کوتاه داشته و تلاش می کنیم این روند با برگزاری جشنواره های موج و پاتوق های فیلم کوتاه ادامه داشته باشد.


سومین دوره‌ «جشنواره‌ فیلم کوتاه موج کیش» از تاریخ 5 تا 7 شهریورماه 1398 با دبیری ابراهیم حصاری در جزیره‌ زیبای کیش برگزار می‌گردد.

 

ارسال نظر