تماس با ما درباره ما
کد خبر: 428

سخت‌ترین سکانس «قسم» از نگاه مهناز افشار

سینماآنلاین: بازیگر نقش اول فیلم «قسم» درباره سخت‌ترین سکانس این فیلم توضیح داد.

به گزارش سینماآنلاین به نقل از برگزاری آنا، فیلم سینمایی قسم در چهارمین هفته اکران خود به رقم یک‌صد هزار مخاطب رسید. مخاطبانی که برای این فیلم فروشی معادل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را رقم زدند.
 

محسن تنابنده کارگردان این فیلم در دومین تجربه کارگردانی خود این بار سراغ سوژه‌ای اجتماعی با محوریت موضوع قسامه و قصاص رفته است.
 

در «قسم» راضیه (مهناز افشار) به دنبال خون‌خواهی از خواهر کوچک ترش است؛ خواهری که پنج سال پیش به قتل رسیده است. همسر مقتول (مهران احمدی) متهم اصلی این قتل در آستانه قصاص قرار دارد. راضیه هم برای اجرای آیین قسامه علیه همسر خواهرش، جمعی از بستگان خود را با یک اتوبوس به مشهد می‌برد. این در حالی است که خسرو همسر راضیه (سعید آقاخانی) مخالف این اقدام اوست.
 

اتفاقات و گفتگوهای درون اتوبوس در مسیر این سفر به‌تدریج مخاطب با کلیت داستان و شخصیت‌های آن آشنا می‌کند. تقریباً تمام فیلم قسم (به‌استثنای رستوران بین جاده‌ای و سکانس‌های آخر فیلم) در فضای محدود داخل یک اتوبوس می‌گذرد. جایی که هنر طراح صحنه (بابک پناهی) و طراح و ترکیب‌ صدا (حسین ابوالصدق) خودنمایی می‌کند. بااین‌حال بسیاری از منتقدان، درون‌مایه فیلم‌نامه قسم را با مواد قانونی ناهمخوان می‌دانند. انتقادی که در نشست خبری این فیلم در جشنواره فیلم فجر نیز مطرح شد.
 

در ادامه پاسخ مهناز افشار بازیگر نقش اول فیلم قسم درباره نقش‌آفرینی‌اش در این فیلم را مشاهده خواهید کرد؛ پرسشی که در جریان نشست خبری این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر مطرح شد. افشار به خاطر بازی در قسم نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. جایزه‌ای که البته درنهایت به فرشته صدرعرفایی بازیگر فیلم «شبی که ماه کامل شد» رسید.
 

 

ارسال نظر