تماس با ما درباره ما
کد خبر: 411

به عقب برگردم، خیلی از نقش‌ها را بازی نمی‌کنم

سینماآنلاین: یوسف مرادیان گفت: به عقب برگردم، خیلی از نقش‌ها را بازی نمی‌کنم.

یوسف مرادیان: یک بازیگر گزیده‌کار هستم

یوسف مرادیان، بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با سینماآنلاین درباره علت دوری خود از فعالیت بازیگری گفت:من از اوایل فعالیتم در عرصه بازیگری تلاش می‌کردم گزیده کار باشم و هیچ‌وقت پرکار نبودم.

او گفت: اوایل فعالیت، کارهای خوب و موفقی نداشتم  که اگر به عقب برگردم هیچ‌وقت آن‌ها را قبول نمی‌کنم.

مرادیان تصریح کرد: برخی از بزرگان سینما من را نصیحت می‌کردند که سر هر کاری نروم و من هم به این نصیحت‌ها گوش کردم ولی برخی از هم‌نسلانم این حرف‌ها برایشان مهم نبود، سر هر کاری رفتند و موفق هم شدند.

بازیگر «چریکه هورام» با اشاره به حذف شدن بسیاری از سکانس‌های بازی‌اش در فیلم سینمایی «ماهورا» افزود: این حذف شدن‌ها به بازیگر ضربه می‌زند و کات زدن‌ها باعث خراب شدن بازی می‌شود و این‌ها به دلیل ناکارآمدی کارگردان است.

این بازیگر به تکرار چنین اتفاقی در فعالیت‌های تلویزیونی‌اش اشاره کرد و گفت: به دلیل تغییر فیلمنامه در وسط ضبط سریال «از یادهارفته» کار ضربه خورد و نتیجه آن‌چیزی که در ابتدا پیش‌بینی می‌کردیم، نشد.

بازیگر «شب‌های تهران» همچنین درباره دوبله شدن صدایش توسط چنگیز جلیلوند و ماجرای شباهت تیپیکالش به بهروز وثوقی یا فردین و ماجراهای پیش‌آمده در فیلم دوستان (علی شاه‌حاتمی) در اوائل فعالیتش گفت: این حرف‌ها بسیار درباره من گفته شده و من همیشه سکوت کرده‌ام چرا که علاقه‌ای نداشتم وارد حاشیه نشوم و هیچوقت درباره اینکه من به این  دو هنرمند شبیه هستم، واکنشی نداشتم. آقای جلیلوند تازه از آمریکا برگشته بود  و خیلی اتفاقی سر دوبله فیلم دوستان آمد. قراری بر اینکه ایشان جای من صحبت کند نبود. برای اینکه خود را محکی زده باشد به جای من صحبت کرد؛ اما فیلم توسط وزارت ارشاد توقیف شد و نهایتا با صدای آقای خسروشاهی که مدیر دوبلاژ بود توانست مجوز اکران بگیرد و بعدتر، نسخه نمایش خانگی به دلیل رفع شدن مشکلات آقای جلیلوند، فیلم با صدای ایشان که به جای من صحبت کرده بود، عرضه شد.

مرادیان درباره تجربه کار با مسعود کیمیایی و حضورش در متروپل خاطرنشان کرد: آقای کیمیایی در «متروپل» از من راضی بود و خودم نیز حس می‌کنم نقشی به من محول شد که توانستم به خوبی اجرایش کنم. من نقش یک شخصیت منفی را باید بازی می‌کردم ولی توانستم با طراحی آقای کیمیایی از پسش بربیایم. همچنین نقش کوتاهی در فیلم «سربازهای جمعه» داشتم که نقش بسیار خوبی بود؛ اما دستخوش سانسور شد.

ارسال نظر