تماس با ما درباره ما
کد خبر: 343

با سمپاشی یک صندلی لرزان حفظ نمی‌شود

سینماآنلاین: کیوان کثیریان در پس انتشار غیررسمی خبر نماینده ایران در اسکار در شب گذشته، از خود در برابر اتهاماتی که علیه او در این زمینه مطرح شده، دفاع کرد.

کثیریان: به احدی نام فیلم را نگفتم

به گزارش سینماآنلاین، کیوان کثیریان فعال رسانه و مدیر ارتباطات جشنواره جهانی فیلم فجر نوشت: استوری دیشب من درباره انتخاب نماینده ایران در آکادمی اسکار باعث سوء برداشت‌ها و سوء استفاده‌هایی شد که بابتش توضیحات زیر ضروری است:

یک. فرموده‌اند من شب گذشته نام فیلم نماینده منتخب ایران در اسکار را لو داده ام. دروغ محض است.

دو. بنده پس از آن استوری ده‌ها پیام در دایرکت داشتم که نام فیلم منتخب را پرسیدند. به احدی نام فیلم را نگفتم. هرکس سندی جز این دارد، اعلام کند و انتشارش از نظر من بلامانع است. همچنین است از طریق مکالمه و پیامک. هرکسی چیزی دارد منتشر کند.

سه. من با هیچیک از اعضای کمیته انتخاب کوچکترین مکالمه یا مکاتبه‌ای در این باره قبل و بعد از انتخابشان نداشته‌ام. طبعا خودشان تصدیق می‌کنند.

چهار. بنده روزنامه نگارم. سی سالی می‌شود. توقع نداشته باشید چنین اخباری را نداشته باشم. توقع هم نداشته باشید چنین اخباری خیلی در گنجه بماند. توقع هم نداشته باشید منبعم را اعلام کنم.

پنج. من که در جلسات انتخاب حاضر نبوده‌ام. اینکه نتوانسته‌اید اخبارتان را حفظ کنید مشکل شماست. پس به جای اتهام زدن و مقصر دانستن این و آن برای درز خبرتان، اول سوراخ‌های اتاقتان را درز بگیرید.

شش. دوستان روابط عمومی سازمان سینمایی مثلا با زیرکی قصد داشتند این خبر را زیر اخبار جشنواره کودک بیندازند و از حساسیتش کم کنند و به خیال خودشان یک پلتیک مهم از خودشان درکنند که خب ناچار شدند ساعت یک نیمه شب دیشب خبر را رسانه‌ای کنند. به هرحال دست بالای دست بسیار است و همه‌چیز تحت کنترل شما نیست.

هفت. بالاخره بد نیست یک جا رییس محترم سازمان، که خود از خبرگان رسانه است عیار پایینِ آقای روابط عمومی اطرافش را دریابد. و آن آقا هم بداند همه چیز را که نمی‌شود با فریب دادن بالادستی رفع و رجوع کرد و همه چیز را کنترل کرد و با روش‌های غیر رسانه‌ای رسانه‌ها را رام کرد. با سمپاشی و دروغ‌پردازی مداوم علیه این و آن هم یک صندلی لرزان حفظ نمی‌شود و بی‌لیاقتی‌ها پنهان نمی‌شود. هرچه روابط عمومی فارابی کاربلد و وزین است، این یکی.... بگذریم...

هشت. درجستجوی فریده از فیلم‌های محبوب من است که درباره‌اش قبلا نوشته‌ام. از هر موفقیتش خوشحال می‌شوم و به دوستان عزیزم آزاده موسوی، کورش عطایی کارگردانان و الهه نوبخت پخش کننده آن تبریک می‌گویم. امیدوارم بهترین اتفاق‌ها برای فیلمشان بیفتد.

نه. اعتقاد شخصی ام این است که فیلم‌های مستند و کوتاه باید به نحوی حمایت شوند که از مسیر جشنواره‌های منتهی به اسکار به موفقیت برسند. انتخاب یک مستند برای رقابت با فیلم‌های سینمایی می‌تواند شانس نماینده ما را بطرز چشمگیری کاهش دهد. سال گذشته هم بَرد حمید جعفری یا رتوش کاوه مظاهری شانس اسکار داشتند ولی هیچ حمایتی نشدند.

ارسال نظر