تماس با ما درباره ما
کد خبر: 338

پاسکاری تورج منصوری و مهرزاد دانش به فریدزاده

سینماآنلاین: تورج منصوری، یکی از اعضای هیات انتخاب نماینده سینمای ایران در اسکار، گفت: «وقتی یک کار جمعی انجام می‌شود، همه ما باید به آن احترام بگذاریم و رای منتشرشده را بپذیریم. این کمیته یک مسئول دارد که او بهتر از هر کس دیگری می‌تواند پاسخگو باشد»

مسئول هیات انتخاب بهتر از هر کس دیگری می‌تواند پاسخگو باشد ‌

به گزارش سینماآنلاین به نقل از اعتمادآنلاین، «در جست‌وجوی فریده» مستندی قابل تقدیر است، اما آثاری قابل تقدیرتر هم در سینمای ایران برای معرفی به اسکار وجود دارد. ما بین بد و بدتر قرار نداریم که بد را انتخاب کنیم. ما بین خوب و خوب‌ترهای بسیاری قرار داریم، اما همیشه اشتباه می‌کنیم. بی‌شک در جست‌وجوی فریده ارزش‌های خاص خود را دارد و بسیار هم مورد توجه فعالان مدنی و سینماروهای روشنفکر قرار گرفته است، اما گویا چرخش فارابی به عنوان نهاد تعیین‌کننده هیات انتخاب نه از روی علاقه به آثار، که از سر بغض است. آن‌طور که از پشت پرده‌ها مشخص شده، به نظر می‌رسد بهتر است اصلاحاتی در این انتخاب انجام شود تا سینمای ملی ما به سرنوشت چند سال اخیر گرفتار نشود.

مهرزاد دانش یکی از کسانی است که در این هیات انتخاب 9 نفره حضور داشته. این منتقد مطرح سینمای ایران درباره انتخاب «در جست‌وجوی فریده» به اعتمادآنلاین گفت:‌ مجاز نیستم انتخابم را اینجا مطرح کنم. در این هیات افرادی حضور دارند و هر کسی با هر سلیقه‌ای انتخابی می‌کند و در نهایت همه به نتیجه‌ای که جمع گرفته است، احترام می‌گذاریم. من هیچ نظر شخصی‌ای درباره این موضوع نمی‌دهم. اگر در این جمع نبودم و امضایم پای برگه نبود، نظرم را صراحتاً بیان می‌کردم.»

تورج منصوری، یکی دیگر از اعضای هیات انتخاب نماینده سینمای ایران در اسکار، نیز به اعتمادآنلاین گفت: «وقتی یک کار جمعی انجام می‌شود، همه ما باید به آن احترام بگذاریم و رای منتشرشده را بپذیریم. این کمیته یک مسئول دارد که او بهتر از هر کس دیگری می‌تواند پاسخگو باشد.»

رائد فریدزاده نیز طی مصاحبه‌ای درباره انتخاب «در جست‌وجوی فریده» گفت: «اعضای هیات انتخاب با رای خود به کلیت سینمای ایران توجه کردند نه فقط به یک بخش سینما. در سال‌های اخیر سینمای مستند ما کاملاً حرفه‌ای شده و اتفاقات خوبی برای این سینما در جشنواره‌های مختلف سینمایی رخ داده است و جشنواره‌های معتبر به سینمای مستند ایران توجه نشان داده‌اند. نگاه هیات انتخاب به این وجه مغفول‌مانده سینمای ایران هم کاملاً هوشمندانه بود. تمام موضوعات در نظر گرفته شد و بعد اسم این فیلم اعلام شد.»

ارسال نظر