تماس با ما درباره ما
کد خبر: 327

چراغ سبز شهردار تهران برای احداث مکان دائمی جشنواره فجر

سینماآنلاین: «پیروز حناچی» در پاسخ به درخواست «ابراهیم داروغه‌زاده» برای احداث مکان اصلی جشنواره فیلم فجر توسط شهرداری تهران، گفت: زمانی که یک طرح روشن و کامل در این زمینه داشته باشیم، اقدامات لازم را برای اجرایی شدن این طرح انجام می‌دهیم و شهرداری برای انجام این کار با سینمای ایران وارد مذاکره خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین، ساخت محلی مخصوص برگزاری رویدادهای سینمایی مطالبه گزافی از سوی اصحاب رسانه، سینماگران و فعالان این حوزه پس از چهار دهه کوچ‌نشینی از سینما فلسطین، برج میلاد، چارسو، پردیس ملت  نیست. تنها کمی همت می‌خواهد و اراده‌ای که جزم شود برای اجرایی کردن آن. این خواسته چند سالی‌ست که در محافل مختلف سینمایی مطرح و‌ گاه خبری می‌شود؛ اما در حد حرف رها می‌شود. حتی با وجود آنکه در مرداد ماه ۸۹ و در سومین جلسه شورای عالی سینما ساخت پردیس سینمایی تهران با هدف احداث کاخ جشنواره‌های سینمایی به تصویب رسید و قرار  بر آن شد که بودجه آن در سال 90 تامین شود؛  نهایتا اتفاقی نیفتاد.

جرقه این خواسته این بار توسط ابراهیم داروغه‌زاده زده شده. دبیر سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر در توییتی خطاب به پیروز حناچی، شهردار تهران نوشته: «دکتر قالیباف در دورانی که شهردار تهران بود پردیس ملت و پردیس آزادی را به ناوگان اکران سینمای کشور اضافه کرد که انصافا تاثیر شگرفی در بهبود وضعیت اکران فیلم‌های سینمای ایران داشته است. آقای دکتر حناچی لطفا به فکر ساخت یک مجموعه  باشکوه برای برگزاری جشنواره فیلم فجر باشید.  »

photo_2019-08-09_16-50-23

این درست است که حناچی این روزها درگیری‌های زیادی در شهرداری دارد و هر روز اخباری از بدهی‌های معوقه در دوره‌های پیشین و رفت‌وآمد شاکیان به «بهشت» برای وصول مطالباتشان به گوش می‌رسد؛ اما شهردار تهران با حرکت فرهنگی-اجتماعی سه‌شنبه‌های بدون خودرو‌اش نشان داده که میان کش‌وقوس‌های شهرداری دغدغه‌های جدی فرهنگی هم دارد و می‌توان از او انتظار داشت که با همفکری و کمک سازمان سینمایی و دیگر نهادهای این حوزه بانی این حرکت فرهنگی هم شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن کلنگ مکانی مخصوص برگزاری جشنواره‌های سینمایی را بزند.

چنان‌چه او در گفتگویی با خبرنگار سینماآنلاین اجرایی شدن این طرح را مشروط به وجود طرحی روشن و دقیق دانست و گفت: «انجام این کار بسیار مفید خواهد بود؛ مانند بسیاری از کشورها. تلاشمان بر این است در جایی که سینمای ایران پایه و عقبه دارد این کار را انجام دهیم. زمانی که یک طرح روشن و کاملی داشته باشیم اقدامات لازم را برای اجرایی شدن این طرح انجام می‌دهیم.»

وی همچنین تصریح کرد: «شهرداری برای انجام این کار با سینمای ایران وارد مذاکره خواهد شد.»

این امید می‌رود که اینبار با همت سازمان سینمایی و شهرداری تهران شاهد گذر از مرحله حرف به اجرا باشیم و تا قبل از شروع جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر نه تنها محل کاخ جشنواره مشخص شده باشد بلکه در مرحله احداث هم شاهد پیشرفت‌هایی باشیم.

 

 

ارسال نظر