تماس با ما درباره ما
کد خبر: 273

امضای تفاهم‌نامه ده‌نمکی با بنیادشهید

سینماآنلاین: تفاهم‌نامه همکاری برای اهدای ۷ هزار ۲۹۴ فایل صوتی گفتگو، ۶۳ هزار و ۷۶۴ مطلب آماده‌سازی شده و ۸۲۷ فایل فیلم مصاحبه و سایر اسناد آثار مربوط به آزادگان توسط مسعود ده‌نمکی کارگردان و تهیه‌کننده سینما به معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران به امضا رسید.

جمع‌آوری آثار و اسناد آزادگان دغدغه من و همکارانم بود

به گزارش سینماآنلاین به نقل از آنا، تفاهم‌نامه اهدا اسناد و آثار تهیه شده مربوط به آزادگان توسط مسعود ده‌نمکی کارگردان و تهیه‌کننده سینما به معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران به امضا رسید.

حجت‌الاسلام کاویانی‌راد در ابتدای این مراسم با تبریک اعیاد قربان و غدیر تصریح کرد: جای بسی خوشوقتی است که تکریم مقام آزادی، آزادگی و آزادگان در سال جاری با این اعیاد مبارک همزمان شده و امروز مجموعه اهدایی اسنادی ماندگار از آزادگان ماحصل تلاش‌های چندین ساله آقای ده‌نمکی و همکارانشان در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرارگرفته است.

مسعود ده‌نمکی کارگردان و تهیه‌کننده سینما نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه آزادگان مظلوم‌ترین قشر ایثارگران هستند خاطرنشان کرد: ستاد رسیدگی به امور آزادگان در گذشته فقط مأموریت‌هایی ستادی داشت و رسالتی خاص برایش طرح نشده بود ولی به همت افرادی مانند مرحوم ابوترابی، مرحوم وکیلی و دیگر مسئولین این بخش، کارهای مهمی در ستاد آزادگان انجام شد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها راه‌اندازی دفتر پژوهش بود، بنده در این واحد مشغول به کار شدم و پس از جمع‌آوری اطلاعات و دفترچه‌های آماری از آزادگان، ۱۰ جلد کتاب با عنوان خاک‌ریز پنهان به چاپ رسید.

وی افزود: از حدود سال ۱۳۷۳ و پس از خروج از ستاد آزادگان بازهم جمع‌آوری آثار و اسناد آزادگان دغدغه من و همکارانم بود که در نهایت پس از ۲۰ سال تلاش، ثمره آن گردآوری بیش از ۷ هزار و ۲۰۰ فایل صوتی است و این اسناد قابلیت تبدیل به صدها جلد کتاب را دارد.

حسین ظریف‌منش مدیرعامل بنیاد غدیر نیز در این مراسم طی سخنانی به بیان فلسفه و آداب غدیر و رسالت انسان‌ها در مقابل این رویداد عظیم پرداخت و پس از نقل خاطره‌ای از «میرودود سید شنوا» آزاده سرافراز با محوریت آزاده خلبان شهید لشگری، مراسم انعقاد تفاهم‌نامه معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد با مسعود ده‌نمکی کارگردان و تهیه‌کننده سینما برگزار شد.

گفتنی است در پایان این مراسم با حضور سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد، مهدی ریاحی‌کیا مدیرکل توسعه منابع انسانی بنیاد، رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد و حسین ظریف‌منش مدیرعامل بنیاد غدیر از آزادگان شاغل در معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد، آقایان حمیدرضا آقا رفیعی، جمال‌الدین امیدی، صراف شهریاری و میرودود سید شنوا تجلیل شد.

 

ارسال نظر