تماس با ما درباره ما
کد خبر: 243

تغییر پروانه ساخت از سینمایی به شبکه خانگی

سینماآنلاین: «محمدعلی نجفی» کارگردان سینما گفت: اواخر سال گذشته پروانه ساخت فیلم «خواب شیرین فرهاد» را دریافت کردم اما به این نتیجه رسیدم که این فیلمنامه را به شکل سریال برای پخش در شبکه خانگی کارگردانی کنم.

محمدعلی نجفی: «خواب شیرین فرهاد» را در 15 قسمت برای شبکه خانگی می‌سازم

«محمدعلی نجفی» کارگردان سینما در گفت‌وگو با سینماآنلاین گفت: اواخر سال گذشته پروانه ساخت فیلم «خواب شیرین فرهاد» را دریافت کردم اما به این نتیجه رسیدم که برای تولید یک کار سینمایی، به نسبت هزینه‌ها و نسخه‌ای که در نهایت دیده می‌شود، ممکن است حق مطلب ادا نشود. به همین دلیل تصمیم گرفتم فیلمنامه «خواب شیرین فرهاد» را به شکل سریال برای پخش در شبکه خانگی کارگردانی کنم.

 

او گفت: این سریال به احتمال زیاد در 15 قسمت تولید می‌شود.


نجفی گفت: موضوع «خواب شیرین فرهاد» یک برداشت آزاد از قصه «شیرین و فرهاد» اثر نظامی گنجوی است که طی آن یک دوره‌ از تاریخ بررسی می‌شود.


این کارگردان همچنین افزود: طرح اولیه را میثم هاشمی‌طبا نوشت و به کمک یکدیگر ایده را پرورش دادیم و براساس همین فیلمنامه، پروانه ساخت گرفتیم. در حال حاضر مشغول کار کردن روی فیلمنامه سریال هستیم و من برای نوشتن فیلمنامه با نغمه ثمینی صحبت کرده‌ام که ایشان الان در سفر است و باید ببینیم برنامه‌های خانم ثمینی به چه شکل پیش می‌رود تا بتوانیم همکاری‌مان را آغاز کنیم. معمولا کارهای من این‌گونه است که ایده‌هایی در نگارش فیلمنامه می‌دهم اما درنهایت نویسنده اصلی کسی است که من به عنوان نویسنده انتخاب کرده‌ام. 

گفتنی است پروانه ساخت فیلم «خواب شیرین فرهاد» در جلسه دی ماه سال گذشته شورای پروانه ساخت به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد علی نجفی و نویسندگی میثم هاشمی طبا صادر شده بود.

 

ارسال نظر