تماس با ما درباره ما
کد خبر: 242

افت فروش فیلم‌ها با تکراری شدن بازیگران

سینماآنلاین: «کاوه سجاد‌ی‌حسینی» گفت: یکی از مشکلات سینمای ما در بخش اکران، وجود بازیگران ستاره‌ای است که چه در فیلم‌های کمدی و چه در فیلم‌های اجتماعی در حال تکرار شدن هستند.

سجادی‌حسینی: مردم را از فیلم دیدن در سالن سینما فراری ندهیم

کاوه سجادی حسینی در گفت‌وگو با سینماآنلاین، در مورد کاهش فروش فیلم‌ها در این فصل گفت: دلیل اصلی این فروش کم، خود فیلم‌ها هستند. فیلم‌های تکراری و بی‌رمقی  که تماشاگر را پس می‌زنند و اجازه انتخاب را به مردم نمی‌دهند.

 

کارگردان «شب بیرون» ادامه داد: مشکل دیگر وجود بازیگران ستاره‌ای است که چه در فیلم‌های کمدی و چه در فیلم‌های اجتماعی در حال تکرار شدن هستند و این تکرار باعث می‌شود که گاه تماشاگری که یکی از فیلم‌های یک بازیگر را دیده، دیگر رغبتی برای دیدن فیلم یا فیلم‌های دیگر آن بازیگر نداشته باشد.


سجادی‌حسینی ادامه داد: تکرار بازیگرها در فیلم‌ها و نبود طراوت و فضاهای متفاوتی که در فیلم‌ها نیاز داریم، تکراری شدن قصه‌ها و کشدار شدن فیلم‌ها و نیز  نداشتن ژانر از عوامل کلی کاهش فروش فیلم‌ها در گیشه است.

 

کارگردان «بوفالو» گفت: ما در سینمای ایران نه ژانر کمدی داریم نه ژانر پلیسی. نه ژانر درام نه ژانر اکشن! فقط تلفیقی از ملودرام داریم که بین همه فیلم‌ها پخش شده و نداشتن ژانر مشخص در فیلم‌ها باعث می‌شود که از روند رو به جلوی سینما عقب بمانیم. 


او ادامه داد: مسأله بعدی، مشکلات اقتصادی خانواده‌هاست. اگر یک خانواده پنج نفره بخواهد برای دیدن یک فیلم به سالن سینما برود، با احتساب سایر هزینه‌ها، باید نزدیک دویست هزار تومان هزینه پرداخت کند و ترجیح می‌دهد این هزینه را در جای دیگر خرج کند تا به سینما برود و منتظر می‌ماند به لینک دانلود فیلم‌ها دسترسی پیدا کند و بعد آن را به صورت رایگان تماشا کند.

 

کارگردان «بی‌سر» گفت: درواقع مردم دوست دارند فیلم ببینند و با فیلم دیدن قهر نیستند ولی با شکل و شمایل سینما مشکل دارند. ما باید این فرهنگ را با اکران فیلم‌های خوبدر بین مردم  به خصوص در بین جوانان که با یک کلیک در دنیای مجازی مشغول رصد فیلم‌ها هستند، جا بیاندازیم.

 

سجادی‌حسینی گفت: این مخاطب با یک داستان یکخطی  رو دست نمی‌خورد. او متوجه می‌شود که یک فیلم بی بو و بی‌خاصیت دیده و حتی می‌فهمد فیلمی که می‌بیند سیاسی یا طنز نیست و در آن دارند ادا در می‌آورند. این هوشمندی نسل امروز است و باید به آنها خوراکی داد که حال‌شان را خوب کند، نه اینکه آنها را از سینما و فیلم دیدن فراری بدهیم.

 

این فیلمساز در مورد علاقه سرمایه‌گذارها و تهیه‌کننده‌ها برای سرمایه گذاری در فیلم‌های کمدی گفت:علاقه به دیدن فیلم‌های کمدی در ناخوداگاه جمعی مردم است. سینمای قبل از انقلاب ما هم همین بود و مردم که دنبال اینگونه فیلم‌ها بودند. مشکل این است کسانی که برای سرمایه گذاری می‌آیند، به‌خاطر نداشتن سواد سینمایی و نداشتن ارتباط با مردم و جامعه شناسی، دوست دارند در فیلم‌های سرمایه گذاری کنند که خودشان دوست دارند و آن هم  کمدی است و آن نوع کمدی هم که خودشان دوست دارند، ببینند، یک کمدی شیطنت آمیز است که در آن فیلمساز به هر چیزی متوسل می‌شود تا تماشاگر را بخنداند. این روند، آرام آرام سلیقه مردم را هم تغییر می‌دهد و وضعیت استقبال مردم از سینما، تبدیل می‌شود به همین چیزی که الان هست و مورد بحث ماست...


او گفت: در مورد فیلم «کمدی» که پروانه ساختش به نام او و تهیه‌کنندگی بیژن امکانیان صادر شده، در مورد این فیلم به سینماآنلاین گفت: هنوز هیچ اقدام جدیدی نکرده‌ایم و ساخت فیلم تا پیدا کردن سرمایه‌گذار متوقف است. هر زمان سرمایه فیلم فراهم شد، ساخت آن را آغاز خواهم کرد.

ارسال نظر