تماس با ما درباره ما
کد خبر: 197

اتفاقات اخیر جامعه و سینما واقعاً شرم‌آور است

سینماآنلاین: سعید پورصمیمی گفت: سینمای ایران دچار تغییرات زیادی شده است. دیگر برای پیشکسوتان و کسانی که در این عرصه زحمت کشیده‌اند اهمیتی قائل نمی‌شوند. البته انتظاری هم نیست، اما آثاری از گذشته باقی مانده که به جرات می‌توانم بگویم تکرارشدنی نیست...

سعید پورصمیمی: تعداد فیلم‌های درخشان در گذشته بیش از امروز بود
  • به گزارش سینماآنلاین به نقل از اعتمادآنلاین، سعید پورصمیمی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، درباره فیلم تحسین‌شده «پرده آخر» ساخته واروژ کریم مسیحی گفت: «سال 1369 پرده آخر اکران شد. فیلمی که روایتی عجیب و جالب از تاریخ داشت. آن سال نهمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر برگزار می‌شد. به‌شخصه انتظار درخشش فیلم را نداشتم، اما این اثر در رشته‌های زیادی کاندیدای کسب سیمرغ بلورین شد و چندتایی هم کسب کرد.»


    پورصمیمی ادامه داد: «سینمای ایران دچار تغییرات زیادی شده است. دیگر برای پیشکسوتان و کسانی که در این عرصه زحمت کشیده‌اند اهمیتی قائل نمی‌شوند. البته انتظاری هم نیست، اما آثاری از گذشته باقی مانده که به جرات می‌توانم بگویم تکرارشدنی نیست؛ فیلم‌هایی که اعتبار و آبروی سینمای ایران شدند. البته منظورم این نیست که اکنون فیلم‌های خوبی ساخته نمی‌شوند بلکه عقیده دارم آثار درخشان در سال‌های دور، بیش از اکنون در بدنه سینما دیده می‌شد.»

     

    بازیگر فیلم «ناخدا خورشید» در پایان گفت: «از واروژ کریم‌مسیحی تقدیر به عمل آمد، اما سوال من این است که به معنای واقعی کلمه اجازه دادند هنرمندانی مثل واروژ کریم‌مسیحی یا بسیاری دیگر از دوستان ما به خوبی فعالیت کنند و به آن مقاصدی که در ذهن داشتند دست پیدا کنند؟ و سوالات بسیاری از این دست که جوابی برای آن وجود ندارد. اتفاقاتی در جامعه و سینما رخ می‌دهد که واقعاً شرم‌آور و ناراحت‌کننده است.»

ارسال نظر