تماس با ما درباره ما
کد خبر: 186

خون ریخته شده از درخونگاه غریب نمی‌ماند...

سینماآنلاین: سیاوش اسعدی گفت: فیلم «درخونگاه» همان نسخه‌ای‌ست که در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، و ‌نسخه‌ای که این روزها در انتظار اکران عمومی است، تنها نسخه‌ای‌ست ناقص از نسخه اصلی، که به مدد اصلاحات تحمیل شده به فیلم (به شرط اکران) آماده شده است.

اسعدی: نسخه‌ای‌ ناقص از نسخه اصلی فیلم من اکران می‌شود
سیاوش اسعدی پس از دریافت پروانه نمایش فیلم‌اش به سینماآنلاین گفت: فیلم «درخونگاه» همان نسخه‌ای‌ست که در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، و ‌نسخه‌ای که این روزها در انتظار اکران عمومی است، تنها نسخه‌ای‌ست ناقص از نسخه اصلی، که به مدد اصلاحات تحمیل شده به فیلم (به شرط اکران) آماده شده است.
 
او گفت: ما بر خلاف میل باطنی و‌ به ناچار به این اصلاحات سلیقه‌ای تن دادیم، تن دادیم تا این فیلم اکران شود و ‌سرمایه بخش خصوصی که با پول تمیز کار می‌کند بازگردد و در ادامه مسیر حرفه‌ای بتواند به حیات خودش ادامه دهد.

کارگردان «درخونگاه» گفت: برخلاف میل باطنی‌ام، نسخه‌ای ناقص از نسخه اصلی فیلم «درخونگاه» را در سینماها خواهیم دید. هر فیلمسازی کم و بیش با مقوله سانسور آشنا است، اما معیار مشخصی برای سانسور وجود دارد که متاسفانه در ایران این معیارها ثابت نیست و کاملا سلیقه‌ای‌ست و این سلیقه‌ها در هر دوره‌ اشکال متفاوت دارد. اصلاحات براساس تعبیر صورت می‌گیرد نه آن چیزی که در فیلم دیده می‌شود. تعبیر چند نفر سرنوشت یک فیلم را تغییر می‌دهد و این دور از انصاف است.

او اظهار داشت: در پروانه نمایش فیلم‌ من، درجه‌بندی سنی +۱۲ را قرار داده‌اند. بچه ۱۲ ساله به سینمای اجتماعی اشتیاقی ندارد و ضرورت تاکید بر حضور نداشتن بچه‌ها در سالن اکران این فیلم را متوجه نمی‌شوم اما مشکلی هم با این موضوع ندارم.
▫️من دو فیلمنامه آماده دارم، و قصد دارم که یکی از آن دو را برای امسال جلوی دوربین ببرم. این روزها درگیر جذب سرمایه هستم و تا حدی جلو رفته‌ام. متاسفانه اقتصاد ما ثبات ندارد، و در هر مرحله از تولید، با یک شوک از بابت هزینه‌ها رو به رو می‌شویم.
 

ارسال نظر