تماس با ما درباره ما
کد خبر: 157

«جانان» را برای دیده شدن ساختم

سینماآنلاین: کامران قدکچیان گفت: «جانان» را برای دیده شدن و ارتباط مردم ساختم. من سعی کردم از بازیگران خوبی که به بهترین شکل بتوانند نقش‌شان را بازی کنند، بهره ببرم به طوری که در تبلیغات و فروش هم کمک‌کننده باشند.

کامران قدکچیان: در این فصل فروش همه فیلم‌ها افت کرده است

کامران قدکچیان کارگردان فیلم‌های آواز تهران، دیوانه‌وار، بهشت پنهان، زخمی و... در مورد اکران فیلم تازه‌اش به نام «جانان» و فروش کم آن به سینماآنلاین گفت: در این چند ماه همه فیلم‌ها نسبت به سال‌های گذشته فروش کمی داشته‌اند. حتی فیلم‌هایی که پروداکشن قوی هم داشتند، در مقایسه با فروش فیلم‌ها در همین محدوده زمانی طی سال‌های گذشته، فروش ضعیفی داشته‌اند.
او گفت: ما نسبت به بودجه تبلیغاتی خود، هم تبلیغات محیطی داشته‌ایم و هم تیزر تلویزیونی، ولی در مقابل فیلم‌هایی که از امکانات نهادهای مختلف استفاده می‌کنند و حتی اکران‌های ارگانی داشته‌اند، تبلیغات ما خیلی کم بوده است. فیلم ما از نظر تولید کاملا مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سرمایه‌گذاری وابسته نبوده است، ولی به هر حال تبلیغات وظیفه تهیه‌کننده و پخش‌کننده فیلم است که برای دیده شدن فیلم‌شان راه‌های بهتری را برای تبلیغات پیدا کنند.

این کارگردان در مورد کستینگ بازیگران فیلم «جانان» گفت: «جانان» را برای دیده شدن و ارتباط مردم ساختم. من سعی کردم از بازیگران خوبی که به بهترین شکل بتوانند نقش‌شان را بازی کنند، بهره ببرم به طوری که در تبلیغات و فروش هم کمک‌کننده باشند. مثلا چنگیز وثوقی بعد از سال‌ها در فیلم من بازی کرده است، ولی متأسفانه نمی‌توانیم از تصویر ایشان در بیلبوردها و تیزرهای تلوزیونی استفاده کنیم.

کامران قدکچیان در مورد فیلم‌سوزی در سینمای ایران گفت: فیلم‌سوزی همین وضعیتی است که ما الان در آن قرار داریم، چون بیننده و تماشاچی را بد عادت کرده‌اند و بیشتر فیلم‌هایی که در آن رقص و آواز بیشتر است، اکران می‌شود. یعنی فیلمی به معنای واقعی آن که «فیلم» باشد، اکران نمی‌شود... البته  فصل‌ها هم دخیل هستند. فصلی که به محرم، صفر و رمضان بخورد، برای اکران هم باعث شکست فیلم‌ها می‌شود، چون در این ایام کمتر مردم به سینما می‌رود.

او اظهار داشت: مشکل دیگر در فیلم‌سوزی اکران، سینماداران هستند که ترجیح می‌دهند فیلم‌هایی را اکران کنند که دوست دارند و پردیس‌هایی که چند سالن دارند، هر فیلمی را می‌پسندند بین سالن‌های کوچک و بزرگ‌شان جابه‌جا می‌کنند و یا نوبت اکران فیلمی را به فیلم دیگر می‌دهند.

این عضو خانه سینما در مورد مشکل پیش آمده برای صنوف در مجمع عمومی خانه سینما، و اعتراض به ممنوعیت حضور صنوف ثبت نشده در وزارت کار،  گفت: صنف ما هم به زور مجبورمان کرد که عضو وزارت کار شویم و خود ما هم با این شکل عضویت در وزارت کار مشکل داشتیم و دوست نداشتیم که عضو وزارت کار شویم چون ما صنف کارگری و وزارت کاری نیست. ما وزارت ارشادی هستیم و باید قانونی عضو وزارت ارشاد شویم ولی متاسفانه وزارت ارشاد ما را ثبت نمی‌کند و می‌گوید باید عضو وزارت کار شوید و سر منشا این کارهای درهم برهم، دولت است. 

ارسال نظر