تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1475

انتقادات تند یک فیلمساز جوان از پنهان کاری وزیر بهداشت در آمار کرونا

کارگردان فیلم سینمایی «پوست» معتقد است:«در هر شرایطی ابتدا باید سلامتی مردم را در نظرگرفت. در حال حاضر نیازی به هنر و فرهنگ نداریم، بلکه به اطلاع‌رسانی درست درباره ویروس کرونا و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی که از سمت ستاد مبارزه با ویروس کرونا ارائه می‌شود نیاز داریم تا تعداد مبتلایان کاهش پیدا کند.»

در حال حاضر بجای هنر و فرهنگ به اطلاع رسانی درست درباره کرونا نیاز داریم

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ بهمن ارک و بهرام ارک دو برادر اهل تبریز هستند که کارگردانی چند فیلم را در کارنامه خود دارند. فیلم «سویوق» نخستین اثر بلند آن‌ها محصول سال ۱۳۹۵است. فیلم «پوست» محصول سال ۱۳۹۷ دومین اثر بلند سینمایی برادران ارک و نخستین فیلمی است که به زبان ترکی تهیه شده‌است.

فیلم کوتاه «حیوان» محصول ۱۳۹۶ به کارگردانی این دو برادر، جوایز متعدد جهانی و ملی ایران از جمله جایزه سینه فونداسیون فستیوال کن و سیمرغ بلورین جشنواره فجر را از آن خود کرده‌است.

بهمن ارک در مصاحبه با خبرنگار سینما آنلاین درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: «در هر شرایطی ابتدا باید سلامتی مردم را در نظرگرفت. در حال حاضر نیازی به هنر و فرهنگ نداریم، بلکه به اطلاع‌رسانی درست درباره ویروس کرونا و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی که از سمت ستاد مبارزه با ویروس کرونا ارائه می‌شود نیاز داریم تا تعداد مبتلایان کاهش پیدا کند.»

وی ادامه داد: «تخصصی درباره ویروس کرونا ندارم و در حال حاضر هیچ تحلیلی نمی‌توانم بکنم. هر کسی درباره این ویروس چیزی می‌گوید، اما تنها کسی که آمار درست این ماجرا را دارد وزیر بهداشت است که آمار درست را کتمان می‌کند.»

این کارگردان با اشاره به فعالیت‌های جدیدش در زمینه فیلمسازی عنوان کرد: «قبل از شیوع ویروس کرونا مشغول بررسی فیلمنامه یکی از دوستانم بودم و قصد ساخت آن را داشتیم، اما به دلیل کرونا کار را به تعویق انداختیم. زمان فیلمبرداری تمام عوامل به دلیل سختی کار دچار استرس هستند، اکنون با شیوع کرونا این استرس چند برابر شده‌است. من از آن دسته فیلمسازانی هستم که ترجیح می‌دهم در فضایی آرام و بی‌تنش کار را پیش ببرم.»

ارک با اشاره به اینکه باید روش‌های جدیدی برای برگزاری جشنواره‌ها را پیدا کنیم ادامه داد: «همانطور که جشنواره ونیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و برای کسی مشکل‌ساز نشد، برگزار کنندگان جشنواره‌های داخلی نیز چاره‌ای جز ادامه ندارند. اینکه در شرایط کنونی مسئولان فرهنگی ایران باز هم به فکر برگزاری جشنواره‌ها هستند نشانه مثبتی است، اما این کار باید محتاطانه انجام شود.»

کارگردان فیلم سینمایی «پوست» درباره جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: «مخاطب فیلم کوتاه عموما خبرنگاران و اهالی فرهنگ و هنر هستند و مردم عام کمتر از آن استقبال خواهند کرد. امسال به علت شیوع ویروس کرونا کمتر از دوره‌های گذشته شاهد استقبال علاقه‌مندان از جشنواره فیلم کوتاه تهران خواهیم بود.»

ارک با اشاره به مدرسه ملی سینما عنوان کرد: «آنجا محملی بود تا فیلمسازان از خامی دربیایند و تجربه کسب کنند، اما از زمانی که این مرکز تعطیل شد جای خالی‌اش بسیار احساس می‌شود. چرا که زمان تاسیس این مدرسه دیدگاه فیلمسازان ارتقا یافت. مدرسه ملی سینما برای کسانی که از قبل، تجربه فیلمسازی داشتند مکان مناسبی بود، زیرا آن‌ها را به کمال می‌رساند.»

 

ارسال نظر