تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1467

مجید برزگر: هیچ چشم‌اندازی برای زمان اکران «ابر بارانش گرفته» نداریم

سینماآنلاین:کارگردان فیلم «ابر بارانش گرفته» درباره زمان اکران فیلمش گفت:«هنگامی که این فیلم در جشنواره فیلم فجر نمایش داده‌شد، هنوز متوجه شیوع ویروس کرونا نشده‌ بودیم و با پخش‌کننده قرار اکران فیلم را در پاییز گذاشتیم، اما اکنون هیچ چشم‌اندازی برای اکرانش نداریم.

دانلود سریع، صاحبان آثار را نگران کرده است

مجید برزگر کارگردان و تهیه کننده فیلم سینمایی «ابر بارانش گرفته» در گفت‌وگو با خبرنگار سینما آنلاین درباره اکران فیلم‌های تجربی گفت:«به نظرمن همه فیلم‌های تجربه‌گرا باید اکران شوند، البته  نمی‌شود انتظار اکران عمومی و وسیع برای مخاطبان عام را داشت اما. بخشی از مخاطبان سینمای ایران و جهان از جلمه  فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها، هنر دوستان و به طور مثال کسانی که در حوزه هنرهای تجسمی ، تئاتر و موسیقی کار می‌کنند، مخاطب بالقوه سینمای تجربه‌گرا هستند.

وی ادامه داد:«بدون شک سینمای هنر و تجربه مهمترین دستاورد فرهنگی این سال‌هاست، هنر و تجربه امکانی را به وجود ‌آورد که فیلم‌های این بخش که در نظر اکثر افراد فیلم‎های سینمای جریان اصلی نیستند اما تلاش برای متفاوت بودن می‌کنند، اکران شوند.

مجید برزگر افزود:«با همین بضاعت‌ سینمای هنر و تجربه، هر فیلم تجربه‌گرای متفاوتی این اجازه و امکان را دارد که برای مخاطبان خاص اکران شود، این مخاطبان خاص هستند که شاید به سینما و برای دیدن فیلم‌های عادی نروند‌اما این سینمای متفاوت را دوست دارند.»

مجید برزگر در خصوص اکران فیلم‌«ابر بارانش گرفته» در وی او دی‌ها عنوان کرد:« واقعیت این است که دانلود سریع، صاحبان  آثار  را نگران کرده است.این مسئله معضلی است که هیچ‌کس راه‌حلی  برای آن پیدا نکرده‌است.»

وی ادامه داد:«مثل هر فیلمساز و تهیه‌کننده‌ای دوست ندارم سرمایه‌ای که برای ساخت فیلم به سختی فراهم کرده‌ام را از دست‌ بدهم. ممکن است این اتفاق  در فیلم‌هایی که ستارگان سینما در آن ایفای نقش کرده‌اند یا فیلم‌های مشهورتری هستند سریع‌تر رخ دهد و در فیلم‌های هنر و تجربه کمتر شاهد این ماجرا باشیم اما ‌به هر حال هنوز راه حلی ندارد»

کارگردان فیلم«ایر بارانش گرفته» از فیلم جدیدی که قرار است برای جشنواره فیلم فجر آماده شود خبر داد و گفت:«در حال تولید یک فیلم سخت و جذاب هستیم که ساخت آن از نیمه گذشته‌است، امیدوارم به جشنواره برسد. همچنین اطلاعات کاملش را از طریق روابط عمومی اعلام‌ خواهیم‌کرد.همچنین فیلم‌سینمایی بچه گرگ های دره سیب را هم به جشنواره خواهیم داد»  

این کارگردان و تهیه‌کننده درباره آینده سینمای ایران پس از اتمام ویروس کرونا تصریح کرد:«در روزگاران مختلف، حوادث متفاوتی را گذرانده‌ایم، اما در هر صورت به زندگی عادی خواهیم برگشت. خوش‌بین هستم که تا سال آینده این ویروس فروکش کند و شرایط عادی زیست و رونق به سینماها برگردد، کما اینکه قبل از هر چیزی امیدوارم شرایط سخت اقتصادی مردم خوب شود. اکنون و حالا  در این شرایط، سینما در اولویت اول زندگی مردم نیست و در وهله اول سختی شرایط مردم امر مهم‌تری است.»

کارگردان فیلم «ابر بارانش گرفته» درباره زمان اکران فیلم‌اش تصریح کرد:«هنگامی که این فیلم در جشنواره فیلم فجر نمایش داده‌شد، هنوز متوجه شیوع ویروس کرونا نشده‌ بودیم و با پخش‌کننده قرار اکران فیلم را در پاییز گذاشتیم، اما اکنون هیچ چشم‌اندازی برای اکرانش نداریم و گمان نمی‌کنم تا آخر سال 99 فیلم «ابر بارانش گرفته» را اکران کنیم.

وی درباره استقبال مخاطبان در شرایط کرونایی افزود:«پیش‌بینی میشد به طور مثال فیلم «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت فیلم موفقی در اکران باشد-که واقعن این پتانسیل را هم داشت- اما متاسفانه این اتفاق به علت شیوع ویروس کرونا نیفتاد. فیلم‌هایی که از منظر تماشاگران، فیلم‌های پربیننده‌تری از فیلم من بوده‌اند به دلیل این شیوع ویروس شکست خورده‌اند، به طور طبیعی ممکن است فیلم من که به هر حال فیلم مخاطب خاص است مصائب بیشتری را به همراه داشته باشد.»

 

ارسال نظر