تماس با ما درباره ما
کد خبر: 143

اتحاد سینما و تلویزیون علیه نمایش خانگی

سینماآنلاین: شهروند نوشت: در چند وقت اخیر حملات به سریال‌های ساخته شده در شبکه نمایش خانگی شدت گرفته و طیف‌های مختلفی در سینما و تلویزیون این شبکه را عامل اصلی بیشتر مشکلات و معضلات سینما و تلویزیون عنوان کرده‌اند.

سریال‌های خانگی باعث افزایش دستمزدها شده‌اند؟

به گزارش سینماآنلاین به نقل از شهروند، در چند وقت اخیر حملات به سریال‌های ساخته شده در شبکه نمایش خانگی شدت گرفته و طیف‌های مختلفی در سینما و تلویزیون این شبکه را عامل اصلی بیشتر مشکلات و معضلات سینما و تلویزیون عنوان کرده‌اند.

دیروز یکی از مدیران تلویزیون و یکی از تهیه‌کنندگان باسابقه و پرنفوذ شمشیرها را علیه نمایش خانگی از روبسته و انواع و اقسام انتقادات را از این رسانه جدید به عمل آوردند.

غلامرضا الماسی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک و مرتضی شایسته سخنگوی انجمن تهیه‌کنندگان مستقل دو منتقد سرسخت نمایش خانگی بودند که درباره اقدامات جدید تلویزیون و سینما علیه نفوذ روزافزون این سرویس‌ها صحبت کردند.

الماسی در برنامه «سلام صبح بخیر» درباره پخش سریال‌های محبوب تلویزیون از سرویس‌های وی.او.دی . آی.پی.تی.وی؛ سریال‌های محبوب را برندهای تلویزیون نامید و درباره مالکیت معنوی آن‌ها صحبت کرد.

او با اشاره به اینکه «تمام تولیدات تلویزیون از صفر تا صد به تلویزیون تعلق دارد، چه عروسک، چه کاراکتر» گفت که «اگر جایی بخواهد از این‌ها استفاده کند، باید از تلویزیون اجازه بگیرد.» الماسی در ادمه صحبت‌هایش از دست پر تلویزیون در رقابت با نمایش خانگی خبر داد: «باکس پخش شبکه یک و سه تا پایان سال پر است. شبکه یک سریال‌های «مرواریدهای خلیج فارس»، «محکومین 2»، «سریال «87 متر» کیانوش عیاری و «ترور خاموش» را در دستور کار دارد».

مرتضی شایسته سخنگوی انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران درباره عرضه سریال‌های روز خارجی در سرویس‌های وی.او.دی و آی.پی.تی.وی گفت: «وقتی فیلم ایرانی برای دریافت مجوز نمایش و اکران باید هفت‌خوان را رد کند، چرا سریال‌ها و فیلم‌های خارجی در VOD نباید پروانه دریافت کنند؟ این روش به ارائه فیلم ایرانی لطمه اساسی می‌زند. و همچنین سریال‌های شبکه نمایش خانگی باعث افزایش بی‌رویه دستمزدها می‌شوند.»

با اینکه بسیاری از انتقادات مخالفان شبکه نمایش خانگی درست به نظر می‌رسد، اما نمی‌توان این واقعیت را هم نادیده گرفت که این شبکه امکان تولید آثاری را فراهم آورده که با توجه به خطوط قرمز  تلویزیون نمی‌شد در آن رسانه به آنها پرداخت. این شاید مثبت‌ترین تاثیر این شبکه در شرایط خاص ما باشد.

ارسال نظر