تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1417

رونمایی از بسته فیلم‌های اربعینی سازمان اوج با 6 مستند

سینماآنلاین:همزمان با نزدیک شدن به ایام اربعینی حسینی، سازمان هنری رسانه‌ای خود از جدیدترین بسته فیلم‌های موضوعی خود با محوریت مراسم معنوی پیاده روی اربعین رونمایی کرد.

قصه لیوانی که دوست دارد در دست زائران اربعین باشد

به گزارش سینماآنلاین؛ششمین بسته آثار موضوعی سازمان اوج اختصاص به رونمایی 6 فیلم مستند میهمان،پیشکش ایرانی،لیوان بین‌الرحمین، روز چهلم،از کاراکاس تا کربلا و نعره حیدری دارد که به مناسبت فرارسیدن اربعین شهادت سید و سالار شهیدان در سامانه‌های اشتراک‌گذاری فیلم رونمایی و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

* میهمان

مستند «میهمان» به کارگردانی مسعود دهنوی و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی؛ در مدت زمان 23 دقیقه به گونه ای شاعرانه به صورت موازی رسیدن زائران به مرز مهران و آماده شدن برای پیاده روی تا رسیدن به کربلا و حرم اباعبدالله را با اتفاقات برزخ تا بهشت روایت می‌کند.

 

* پیشکش ایرانی

مستند «پیشکش ایرانی» به کارگردانی مجتبی رضوانی و تهیه‌کنندگی مرکز ماوا؛ در مدت زمان 34 دقیقه روایتی از گروه سرود خیرالاحباب است که با حضور در میان موکب داران عراقی در مراسم اربعین حسینی در طول مسیر نجف تا کربلا اقدام به اجرای سرود به زبان عربی می‌کنند.

 

* لیوان بین‌الرحمین

مستند کوتاه داستانی «لیوان بین‎‌الرحمین» به کارگردانی فرج صالحی و تهیه‎‌کنندگی احمد شفیعی؛ داستان یک لیوان شیشه‌ایست که دوست دارد در موکب باشد و زائران از او استفاده کنند، ولی در اثر حادثه ای می شکند و باقی ماجرا برایش اتفاق می افتد.

* روز چهلم

مستند «روز چهلم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی روح‌الله اسدی کیادهی در مدت زمان 52 دقیقه ساخته شده و داستان افرادی است که از آمریکای لاتین در راهپیمایی اربعین شرکت  و پس از بازگشت از این سفر معنوی خاطرات خود را بازگو می‌کنند.

 

* از کاراکاس تا کربلا

مستند «روز چاز کاراکاس تا کربلا» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی روح‌الله اسدی کیادهی در مدت زمان 42 دقیقه ساخته شده و روایت دیپلمات ونزوئلایی است که به برای شرکت در راهپیمایی اربعین به کشور عراق می‌آید و در حین سفر تجربیات خودش را از این سفر بازگو می‌کند.

 

* نعره حیدری

مستند «نعره حیدری» به کارگردانی علی مومنی و تهیه‌کنندگی محمد سامان روایتی است از حضور زائران پاکستانی برای حضور در راهپیمایی اربعین؛ هر ساله چند هزار زائر پاکستانی در ایام اربعین حسینی با مشقت تمام و با همه سختی و مرارت پیش رو از شهرهایی مانند کویته، هرات و ... 2000 تا 4000 کیلومتر را طی می کنند تا به مرز ایران و پاکستان در میرجاوه سیستان و بلوچستان برسند و از آن جا به سمت کربلای حسینی حرکت کنند. با توجه به جمعیت زیاد زوار، نیروهای مردمی امکانات رفاهی‌ای را در مرز میرجاوه در نظر گرفته‌اند و به استقبال از این زوار می پردازند. این مستند کوشش می‌کند تا بخشی از این ماجرا را روایت کند؛ روایت دل دادگی زوار پاکستانی برای زیارت سید الشهدا از یک سو و خادمانی که می‌توانستند در این ایام در مسیر اربعین گام بردارند اما خدمت به زوار حسینی را دقیقا در آن سوی کشورمان برگزیدند.

 

براساس این گزارش، سازمان هنری رسانه‌ای اوج پیش از این نیز اقدام به عرضه پنج مجموعه آثار مناسبتی با محوریت مستندهای مطالبه‌گر،روحانیون برجسته، آثار محرمی، مجموعه مستندهای دفاع مقدس و فیلم‌های کوتاه دفاع مقدسی کرده بود و بسته مستندهای اربعینی ششمین بسته آثار موضوعی اوج در ماه‌های اخیر است که در فضای وی‌او‌دی عرضه اینترنتی شده ‌است.

 

ارسال نظر