تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1394

فیلمی در مذمت رمالی و جن گیری

سینماآنلاین:مجری طرح «قاموس» می گوید این فیلم سینمایی به دنبال نکوهش و مذمت اعمالی چون رمالی و جن گیری است که طبیعتا در آخرالزمان شدت پیدا می‌کند.

روزهای پایانی فیلمی درباره یکی از وزرای کابینه شیطان/تجربه واقعی حس وحشت در «قاموس»

نفیسه خیراندیش مجری طرح فیلم سینمایی «قاموس» در گفتگو با خبرنگار سینماآنلاین درباره این پروژه توضیح داد: اکثر پروژه‌هایی که علی براتی کارگردانی آن را برعهده دارد من مجری طرح و تهیه کننده کار هستم اما در این پروژه در حال حاضر به عنوان مجری طرح حضور دارم.

وی ادامه داد: طرح «قاموس» و مطالعه و پژوهش درباره این کار از حدود یکسال و نیم پیش آغاز و در نهایت فیلمنامه توسط علی براتی نهایی شد.

مجری طرح «قاموس» درباره قصه این فیلم توضیح داد: کلید این پروژه از زمانی زده شد که ما درباره فرزندان و ایادی شیطان و بحث آخرالزمان تحقیق می کردیم و در حدیث به شخصیتی به نام هفاف رسیدیم که یکی از وزرای کابینه شیطان است که مسئول ایجاد ترس بین مومنان در صحراها و دریاها است. ما درگیر این موضوع شدیم و حدود یک ماه و نیم برای تحقیقات قشم بودیم  

خیراندیش درباره محوریت «قاموس» اظهار کرد: این فیلم به دنبال نکوهش و مذمت اعمالی چون رمالی و جن گیری است که طبیعتا در آخرالزمان شدت پیدا می کند. محور فیلم نشان دهنده این است که فیلم در ژانر وحشت ساخته می‌شود.

خیراندیش

وی درباره کار در ژانر وحشت بیان کرد: طبیعتا کار در ژانر وحشت سختی‌های خاص خود را چه به لحاظ تحقیقات و چه به لحاظ شروع پیش تولید و تولید دارد به ویژه آنکه لوکیشن های کار لوکیشن های بکری بودند و آماده سازی آن ها بر اساس آنچه در فیلمنامه نوشته شده بود، زمان می برد و سخت بود.  

مجری طرح «قاموس» با اشاره به اینکه تاکنون حدود 80 درصد از کار فیلمبرداری شده است، بیان کرد: هم اکنون در روزهای پایانی کار را قرار داریم. همچنین در هفته های اخیر بازیگران جدیدی از جمله فهمیده گردان، سیدابراهیم رکنی،روح الله علیزاده ،عبدالحمید زارع، سمیرا عباسی سپیده مظاهری و امیرعلی موسوی به این پروژه پیوسته اند و در ادامه نیز بازیگران دیگری به این پروژه اضافه می شوند.

خیراندیش با بیان اینکه ژانر وحشت در «قاموس» به صورت ملموس حس می‌شود، اظهار کرد: این فیلم سختی هایی را به دلیل نوع کار و فیلمنامه داشت که برای همه عوامل تازه و جذاب بود به ویژه آنکه زمان‌های فیلمبرداری ما معمولا در شب بود و تجربه جذابی را پشت سر گذاشتیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم همانگونه که این «قاموس» از نظر ما کاری نو و متفاوت است از دید مردم نیز کاری جذاب و قابل توجه باشد و ما هم توانسته باشیم به اهدافی که در نظر داریم، برسیم.

 

ارسال نظر