تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1393

کارگردان «روزهای نارنجی» در وضعیت قرمز/ تهیه‌کننده ناراضی از اخبار تذکر!

سینماآنلاین: در حالی که کارگردان فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» به شدت از عملکرد صاحبان این فیلم در بحث تبلیغات گلایه دارد، تهیه‌کننده آن هر گونه کم‌کاری تبلیغاتی را رد می‌کند.

گزارش سینماآنلاین درباره فیلمی که اثری از تبلیغات برایش نیست

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین، فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی و تهیه‌کنندگی علیرضا قاسم‌خان از 26 شهریور بر پرده نقره‌ای سینما اکران شده است.

قطعا هر سرمایه‌گذاری از اهمیت تبلیغات در فضای مجازی با خبر است، در دنیای مدرن روند رشد فضای دیجیتال و  گسترش آن در میان مردم، اهمیت استفاده از تبلیغات آنلاین را نشان می‌دهد. امروزه علاوه بر کمپانی‌های بزرگ، کسب و کارهای کوچک هم بودجه‌ای را برای تبلیغات آنلاین خود در نظر می‌گیرند تا با استفاده از راهکارهای مناسب به مخاطبان هدف خود دست پیدا کنند.

اگر از تبلیغات استفاده نشود پس از طریق چه پلتفرمی می‌توان فیلم‌های سینمایی جدید را به مخاطبان معرفی کرد؟

چندی پیش، مصاحبه‌ای از آرش لاهوتی کارگردان فیلم‌ «روزهای نارنجی» در گلایه‌ از تهیه‌کننده این فیلم مبنی بر عدم انجام دادن تبلیغات در فضای مجازی برای معرفی این فیلم منتشر شد.

لاهوتی در این باره گفته است: «ظاهراً حتی ریالی هزینه جهت تبلیغات برای اکران فیلم من نشده است. منظورم تبلیغات شهری، بیلبورد و تبلیغات تلویزیونی نیست. داستان در حد دو، سه آنونس بیست، سی ثانیه‌ای برای فضای مجازی است که آن هم از فیلم دریغ شده، تنها تیزر فیلم تیزری است که ۲ سال پیش برای جشنواره تورنتو درست شده و از آن زمان در اینترنت موجود است. همان تیزر با لوگوی انگلیسی تحویل دفتر پخش داده شده بود.»

وی ادامه داده است: «تا این لحظه هیچ‌گونه اطلاع رسانی از طرف تولیدکنندگان فیلم جهت تبلیغات در فضای مجازی یا شهری صورت نگرفته و تنها خبر منتشر شده درباره اکران فیلم از طرف سخنگوی شورای صنفی نمایش بود که نام فیلم «روزهای نارنجی» را در بین چند فیلم که قرار است، اکران شوند اعلام کرد.»

لاهوتی در پایان هم تأکید کرده است: «بنده همین جا اعلام می‌کنم هیچ‌گونه نقشی در تولید یا تایید سر در سینما و پوستر فیلم که با دست بردن در پوستر زیبای بین‌المللی فیلم شکل گرفته و فاجعه‌بار از کار در آمده است، ندارم.»

این ماجرا ادامه داشت تا اینکه روز‌ یکشنبه ششم مهرماه خبری در خبرگزاری مهر منتشر شد، مبنی بر تذکر مرتضی‌ شایسته، سخنگوی شورای صنفی نمایش به علیرضا قاسم‌خان، تهیه‌کننده فیلم «روزهای نارنجی» به دلیل کم‌کاری در زمینه تبلیغات در رسانه‌ها بود.

علیرضا قاسم‌خان نیز بلافاصله پس از انتشار این خبر، در حالی که عصبانت در لحن و صدای او مشهود بود، با رد کم کاری‌اش در زمینه تبلیغات به سینماآنلاین گفت: «هیچ گونه کم‌کاری را درباره فیلم «روزهای نارنجی» قبول ندارم و این موضوع را به طور کامل رد می‌کنم.»

اما ماجرا به اینجا ختم نشد، روز دوشنبه 7 مهر ماه نیز طی تماس تلفنی که با مرتضی شایسته، سخنگوی شورای صنفی نمایش داشتیم او نیز خبر تذکرش به علیرضا قاسم‌خان را رد کرد و گفت: «این خبر اشتباه بوده‌ است و آن فردی که چنین خبری را منتشر کرده این موضوع را تکذیب کرده‌است.»

وی ادامه داد:«آرش لاهوتی کارگردان فیلم «روزهای نارنجی» مطالبی با موضوع کم‌کاری در تبلیغات را عنوان کرده‌ است و ما به عنوان شورای صنفی نمایش همان صحبت‌ها را به علیرضا قاسم‌خان منعکس کردیم. شورای صنفی نمایش درباره روابط بین تهیه‌کنندگان سرمایه‌گذاران و کارگردانان حق دخالت ندارد.»

حال سوال اینجاست، اگر موضوع کم کاری علیرضا قاسم‌خان در قبال تبلیغات فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» تکذیب شده است، کارگردان این فیلم چرا ناراضی است، دلیل رسانه‌ای شدن شایعات چیست و مهم‌تر از همه، این شایعات از کجا آب می‌خورند؟

قابل ذکر است، فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» درباره آبان، زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است. هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.

 

ارسال نظر