تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1372

سیامک اطلسی: در سال‌های اخیر سینما از موضوعات باارزش فاصله گرفته است

سینماآنلاین:بازیگر پیشکسوت سینمای ایران معتقد است:متأسفانه در سال‌های اخیر سینما از موضوعات باارزش فاصله گرفته و همین سبب شده که غالب فیلم‌ها حرفی برای گفتن نداشته باشند.

باید زمینه را برای ورود جوانان خوش‌فکر و خلاق به سینمای دفاع‌مقدس فراهم کرد

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ هر ساله با فرارسیدن هفته دفاع مقدس و جشنواره فیلم مقاومت طیف‌های مختلفی از سینماگران در خصوص لزوم توجه به این ژانر سینمایی صحبت می‌کنند و با یادآوری ارزش‌های موضوعی سینمای دفاع مقدس لزوم توجه بیشتر مسولان به این گونه را یادآور می‌شوند. به بهنانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس ئ برگزاری شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت با سیامک اطلسی بازیر پیشکسوت سینما و تلویزیون به گفت‌وگو پرداختیم.

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: ساخت فیلم با محوریت شخصیت‌های شاخص و اثرگذار دوران انقلاب و دفاع‌مقدس، نوعی پاسداشت خدمات آنان و الگوسازی برای نسل‌های امروز و فردا است.

سیامک اطلسی؛ بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با اشاره به لزوم افزایش کیفی آثار سینمایی، تزریق مفاهیم و ارزش‌های ملی به فیلم‌های سینمایی را یک ضرورت دانست و گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر سینما با موضوعات بارزش فاصله گرفته و همین سبب شده که غالب فیلم‌ها حرفی برای گفتن نداشته باشند.

وی سینمای دفاع‌مقدس را یکی از ژانرهای مهم سینمایی دانست و ادامه داد: زمینه باید برای ورود جوانان خوش‌فکر و خلاق به سینمای دفاع‌مقدس فراهم شود. به نوشته‌های آنان و ایده‌هایشان احترام گذاشت و از آنان حمایت کرد تا بتوانند آثاری فاخر تولید کنند.

اطلسی ادامه داد: ساخت آثار سینمایی و نمایشی با موضوع دفاع‌مقدس و انقلاب در واقع کمک می‌کند که نسل‌های آینده بدانند کشور چه روزهایی را پشت سر گذاشته و با استفاده از تجربیات گذشتگان، راه را برای خود هموار کنند.

بازیگر سریال «مختارنامه» اظهار داشت: ساخت فیلم با محوریت شخصیت‌های شاخص و اثرگذار دوران انقلاب و دفاع‌مقدس، نوعی پاسداشت خدمات آنان و الگوسازی برای نسل‌های امروز و فردا است.

اطلسی برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را اقدامی انگیزشی برای حضور جوانان در این عرصه قلمداد کرد و با اشاره به لزوم حمایت از این هنرمندان عرصه دفاع‌مقدس، گفت: خوشبختانه هم سوژه‌های ناب و بسیاری با موضوع دفاع‌مقدس در کشور وجود دارد و هم هنرمندان زیادی هستند که بتوانند از این سوژه‌ها فیلم‌های فاخر تولید و زندگی بزرگان دفاع‌مقدس و انقلاب را به فیلم تبدیل کنند.

 

ارسال نظر