تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1362

آرسن لوپن ایرانی در سی‌امین فیلم خالق "گوزن‌ها"

سینماآنلاین: در شرایطی که مسعود کیمیایی برای فیلم «خائن‌کشی» به تهیه‌کنندگی علی اوجی پروانه ساخت گرفته، روزنامه سازندگی با انتشار جزییات تازه‌ایی از این فیلم، مهدی بلیغ معروف‌ترین خلاف‌کار تهران را به عنوان شخصیت اصلی فیلم تازه خالق "گوزن‌ها" معرفی کرد .

جزئیات جدید از «خائن کشی» مسعود کیمیایی

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ پس از آنکه چند روز قبل در مطلبی به مناسبت صدور پروانه «خائن کشی» جزئیاتی از جدیدترین فیلم مسعود کیمیایی را منتشر کردیم(اینجا) ، روزنامه سازندگی در شماره امروز خود در مطلبی جزئیات تازه از سوژه سی‌امین فیلم بلند سینمایی کیمیایی منتشر کرده است.

براساس این گزارش در مطلب روزنامه سازندگی آمده است: فیلم تازه کیمیایی داستان مهدی بلیغ کلا‌ه‌برداری است که حتی کاخ دادگستری تهران را هم فروخت! کسی که از دل طبقه فقیر  جامعه بیرون آمده بود و شاگرد اول مدرسه بود اما آنقدر خانواده‌اش دست تنگ بود که مجبور شد مدرسه را رها کند اما همین هوش بالا بعدا او را به معروف‌تربن خلاف‌کار تهران تبدیل کرد. قصه‌ی کلاه‌برداری بلیغ وقتی شروع شد که فهمید به راحتی می‌شود به مردم زمین ملک فروخت او قول‌نامه جعل می‌کرد و زمین ‌ها و خانه ها را با قیمت‌های عجیب به مردم می‌فروخت و تا آنها می‌خواستند بفهمند قول‌نامه حعلی است بلیغ غیب شده بود!

معروف‌ترین داستان بلیغ فروش کاخ دادگستری به دو‌ تاجر عرب است او زمان معامله سرایدار را با تطمیع و پرادخت پول راضی کرده بود اتاق وزیر را برای یک ساعت به او اجاره دهد و مهمان‌هایش را در کاخ بگرداند او حتی دویست جفت دمپایی با رنگ های مختلف پشت در اتاقها گذاشت و به مشتری‌ها گفت این اتاق ها را اجاره داده و نمی شود از آنها بازدید کرد! ۵۰۰ هزار تومان بیعانه گرفت تا ده روز بعد ملک را تحویل بدهد اما دیگر خبری از او نبود

بلیغ اما درگیر یک انتقام جویی شد که زندگی‌اش را به هم ریخت و همین قصه فیلم تازه مسعود کیمیایی است. بلیغ همراه با مهدی نظری و هوشنگ مجتبایی سه سارق با سابقه بودند که یک باند سرقت را شکل دادند. آنها با هم پیمان بستد که اگر هر کدام به چنگ پلیس افتادند دیگران برای رهایی او اقدام کنند. در این میان کسی که بیش از دو تن دیگر به این عهد و پیمان دل بست و وفادار ماند، مهدی بلیغ بود که زودتر از آن دو هم گرفتار شد. آنها از یک راسته طلافروشی دزدی کردند و هرچه بود و نبود برداشتند اما بلیغ گرفتار شد. در زندان پیامی از هوشنگ مجتبایی گرفت که نه تنها سهمش را بالا کشیده بلکه زنش را هم از راه به درکرده او به محض خروج از زندان ابتدا مهدی نظری را کشت اما هوشنگ از چنگش گریخت او به جرم قتل دوباره به زندان افتاد اما به وقوع انقلاب از زندان ازاد شد ولی باز هم دستگیر و این بار با حکم صادق خلخالی اعدام شد

داستان مهدی بلیغ داستانی جذاب برای مسعود کیمیایی است. قصه انتقام، خیانت به عهد، نارفیقی و وفاداری. مسعود کیمیایی حتی مهدی بلیغ را می شناخته و از نزدیک او را دیده و بلیغ ماجراهای جالبی از زندگی خودش را برای کیمیایی تعریف کرده و همین آشنایی همه را مشتاق کرده تا روایت کیمیایی از زندگی او را بشنوند.

براساس این گزارش، «خائن کشی» یکی از طرح‌های قدیمی مسعود کیمیایی بحساب می‌آید که قرار بود آنرا پیش از «متروپل» بسازد و خودش پیش از این درباره مضمون «خائن کشی»  گفته است:«خائن کشی» درباره چند رفیق است که در فضایی گانگستری می‌خواهند سر نخ موضوعی حیاتی را پیدا کنند و با افت و خیزهای زیادی مواجه می‌شوند».

قهرمان این فیلم کیمیایی هم مانند کارهای سابقش آدمی عبوس، جسور و با صفاتی مناسب با دنیای آرمانی آقای کارگردان است. این قهرمان قرار است با پوشش گانگستری (کلاه شاپو و پالتو) در این فیلم ظاهر شود که در خیابان‌های تهران دنبال پیدا کردن نشانی برای حل یک موضوع جنایی است.

در این فیلم ته مایه‌ای از خیانت به رفیق، عشق و سیاست وجود خواهد داشت. شنیده می‌شود که تقریبا دو سوم فیلم در خیابان می‌گذرد و کیمیایی که نشان داده از دکور خوشش نمی‌آید، این روز‌ها به فکر پیدا کردن فضاهای واقعی برای لوکیشن‌های اصلی این فیلم است.

کیمیایی سال 91 قبل و پیش از ساخت "متروپل" هم به دنبال آن بود که "خائن کشی" را بسازد اما به دلیل پیدا نکردن سرمایه گذار قید کار را زد. در آن هنگام در کنار پولاد کیمیایی از شهاب حسینی، حامد بهداد و فریبرز عرب نیا به عنوان گزینه های ایفای نقش اصلی فیلم نام برده می شد.

 

ارسال نظر