تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1343

علیرضا تابش به سازمان سینمایی نمی‌رود/حیدری خلیلی جدی‌تر از دیگران!

سینماآنلاین: خروج قریب‌الوقوع حسین انتظامی از سازمان سینمایی و فعالیت به عنوان کاردار در وزارت امور خارجه باعث شده تا هر روز نام یکی از مدیران سینمایی به عنوان جانشین او برده شود، اما به نظر می‌رسد رمضانعلی حیدری خلیلی بیشترین شانس را برای سرپرستی سازمان سینمایی در ماه‌های پایانی دولت دوازدهم دارد.

گزینه جانشینی مدیر دیپلمات شده سازمان سینمایی چه کسی است؟

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ حدود یک ماه قبل بود که حسین انتظامی در قالب نشست مجازی پاسخگوی سوالات متعدد خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ بود و آن زمان کسی گمان نمی‌کرد این مدیر سینمایی که روزگاری از او به عنوان وزیر ارشاد دولت بعدی نام برده می‌شد در ماه‌های پایانی دولت دوازدهم از دیپلماسی فرهنگی به سمت دیپلماسی کوچ کند و راهی وزارت امور خارجه شه تا به عنوان رایزن فرهنگی مشغول به کار شود.

درباره دلایل این جابجایی قریب الوقوع فرضیه‌های زیادی عنوان شده از جمله اینکه با کم رنگ شدن شانس حضور علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 بالطبع حسین انتظامی نیز از شانسی برای وزارت ارشاد ندارد و به همین  دلیل او تصمیم به این تغییر گرفته تا بتواند در عرصه دیگری به فعالیت ادامه دهد.

اما در حالی که امروز یکی از کانال‌های تلگرامی در خبری مدعی شد که بزودی علیرضا تابش به عنوان سرپرست سازمان سینمایی معرفی خواهد شد، پیگیری خبرنگار سینماآنلاین از صحت نداشتن چنین خبری حکایت دارد.

 یک منبع آگاه در واکنش به این خبر به سینماآنلاین گفت: علی‌رغم برخی شایعه پراکنی‌ها، علیرضا تابش همچنان به عنوان مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر جشنواره کودک و مسئول اصلی سیاست حمایتی از سینمای ایران مشغول به‌کار خواهد بود.

 براساس پیگیری سینماآنلاین به نظر می‌رسد گزینه اصلی برای جایگزینی حسین انتظامی که گفته می‌شود قرار است به عنوان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی راهی خارج از کشور شود، رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی باشد که پیش از این نیز در چند مقطع نام او به عنوان ریاست سازمان سینمایی مطرح شده بود.

به هر ترتیب هرچند در روزهای اخیر نام‌های دیگری از جمله محمداحسانی معاون اسبق، محمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون فعلی نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و محمد حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مطرح شده اما طبق برخی شواهد حیدری خلیلی تا پایان فعالیت دولت دوازدهم به عنوان سرپرست سازمان سینمایی منصوب خواهد شد.

ارسال نظر